Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance, Insolar’ı (INS) liste dışı etme kararı aldı

Kripto para borsası Binance, 11 Eylül'de Insolar'ı (INS) platformundan çıkaracağını duyurdu. INS sahipleri, 11 Aralık'a kadar token'larını borsadan çekebilecekler.

Kripto para borsası Binance, nispeten bilinen kripto para projelerinden biri olan Insolar’ı (INS), platformundan kaldırma kararı aldığını açıkladı.

Borsadan yapılan açıklamada, gerçekleştirilen son incelemenin ardından 11 Eylül 2020 TSİ 07.00 itibari ile Insolar’ın (INS) tüm işlem çiftlerinin kaldırılmasına ve alım satımının durdurulmasına karar verildiğini ifade edildi.

Bu karara yol açan faktörler ise şu şekilde sıralandı:

  • Mevcut INS token sahiplerinin XNS takası sonrasında toplam token arzı üzerindeki paylarının azaltılması
  • Yatırımcıların token’larının XNS takası sonrasında gayriihtiyari olarak kilitlenmesi
  • Takas sonrası kilitlenme süresinden dolayı dolaşımdaki XNS token’larının arzında büyük düşüş

Kullanıcılar, INS token’larını Binance’ten 11 Aralık 2020 TSİ 07.00’ye kadar çekebileceği belirtildi.

Kararın açıklamasının ardından INS’nin fiyatı, yüzde 40’a yakın değer kaybına uğradı.

Insolar, Şubat ayında mainnet’ini başlatmıştı. Ethereum tabanlı bir ERC-20 token’ı olan INS, mainnet’in ardından XNS adını aldı. Mainnet’in faaliyete geçmesi sonrası INS sahiplerinin mevcut token’larını XNS ile değiştirmesi gerekti. Ekip, XNS takasıyla birlikte token arzında ve dağılımında bazı değişikliklere gitti. Daha öncesinde halka ayrılan token payı, tüm token’ların yüzde 60’ydı ve bu yüzde 50’ye indirildi.

Açıklamada ayrıca beklenilen yüksek standart düzeyini karşılamaya devam ettiğinden emin olmak için her dijital varlığın düzenli olarak incelendiği, bir coin ya da token’ın artık bu standardı karşılamadığında veya endüstri değiştiğinde potansiyel olarak o varlığın kaldırıldığı ifade edildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl