Binance, listeleme için tam anlamıyla bir servet istiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance'in listeleme ücreti olarak ne kadar istediği ortaya çıktı.

Kripto para borsalarının, özellikle önde gelenlerinin projelerden listeleme için önemli ölçüde para aldıkları bilinen bir gerçekti. Ancak Binance özelinde istenen bu miktarın ne kadar olduğu netlik kazandı.

Şu anda Bittrex, Poloniex vve Upbit gibi borsalarda listelenen Expanse’in CEO’su Christopher Franko, Twitter hesabından Binance’den yeni bir listeleme teklifi aldığını ve Binance’in kendilerinden 400 BTC istediğini açıkladı. 400 BTC, şu sıralarda yaklaşık olarak 2 milyon 600 bin dolar, TL ile yaklaşık 14 milyon ediyor.

Bu arada borsalarının gelirinin yalnızca listelenme ücreti olmadığını, kripto paralar listelendikten sonra yapılan her işlemden komisyon geliri de elde ettiklerini hatırlatmak önemli.

Geleneksel borsalara göre oldukça yüksek

Binance örneğinden de görüldüğü gibi kripto para borsalarında listelenme maliyeti, geleneksel borsalara göre oldukça yüksek. Örnek vermek gerekirse Nasdaq’ta şirketler listelenmek üzere 125 bin dolar ila 300 bin dolar arasında değişen ücretler ödüyorlar.

Merkezsiz borsaların yükselişiyle birlikte bu durumun önüne geçilmesi bekleniyor.

→ İŞTE YALE ÜNİVERSİTESİ’NE GÖRE BITCOIN ALMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl