Binance’ten Ethereum için ‘Londra’ açıklaması: Süreç nasıl ilerleyecek?

Binance, 5 Ağustos tarihinde gerçekleşmesi beklenen Ethereum Londra çatallanmasında ETH ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacağını açıkladı. Borsa ayrıca, "hard fork" esnasında fazladan bir token oluşma ihtimalinin de olduğunu ve bunun için önlem alındığını duyurdu.

binance-coin

Önde gelen kripto para borsası Binance, 5 Ağustos TSİ 14.45’te gerçekleşmesi beklenen Ethereum’daki Londra güncellemesine dair bir duyuru yayımladı.

Ethereum’da 12 milyon 956 bininci blokta gerçekleşmesi beklenen hard fork ile ilgili fazladan bir token oluşma ihtimalinin olduğunu, bu yüzden önlemler çerçevesinde bazı adımların atılacağını açıklayan borsanın duyurusunda şu ifadeler yer aldı:

ETH ve ERC-20 token çekme-yatırma işlemleri askıya alınacak

Açıklamaya göre, hard fork sırasında ETH ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak. Binance 5 Ağustos Transfer yapacak olan kullanıcılardan hard fork öncesinde transferler için yeterli zaman ayırmaları istendi. Binance’de ETH ve ERC-20 token’ları olan kullanıcılar için tüm teknik ihtiyaçları karşılanacağı belirtildi.

İki muhtemel senaryo

Açıklamada, Ethereum Londra ana ağ aktivasyonu esnasında yüksek ihtimalle iki senaryonun gerçekleşeceği aktarıldı. Bu senaryolar şöyle özetlendi:

A senaryosu

Hiçbir yeni token oluşmayacak ve Binance ETH ile ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini en kısa süre içinde açacak. Gerekli açıklama da yapılacaktır.

B senaryosu

Ayrı olan ikinci zincir ve yeni bir token oluşur. En çok işin yapıldığı zincirdeki kullanıcılara ETH verilir. Daha sonra hard fork blokundaki ekran görüntülerine bakılarak azınlık zincirindeki kullanıcılara da 1’e 1 oranda ETH verilir. Dağıtımla ilgili diğer detaylar başka bir açıklamada verilir. Zincir ayrımı ile ilgili değişiklik yapma hakkını Binance saklı tutmaktadır.

Öte yandan kripto kredi işlemlerinde ise 3 Ağustos TSİ 11.00’den 5 Ağustos TSİ 14.55’e kadar ETH borçlanmaları askıya alınacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl