Binance’te Megadrop için 9000 adet KYC hesabı açan kişi yakalandı

Binance'in kısa süre önce başlattığı Megadrop platformu için birçok kullanıcının fazladan ödül alma amacıyla sahte hesaplar açtığı ve bu şekilde airdrop kampanyalarına katıldığı belirlendi. Bir kişinin ise KYC doğrulaması yapılmış olan 9 binden fazla hesap açması dikkat çekti. Binance, bu tarz hesapların dondurulduğunu açıkladı.

Airdrop kampanyalarında çoklu hesap açıp, “haksız şekilde” daha fazla ödül kazanmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artarken, Binance ise aynı durumun Megadrop’ta da görüldüğünü ve birçok kullanıcının tespit edilerek hesabının dondurulduğunu açıkladı.

Binance iddiaları doğruladı

Binance’in bir süre önce başlattığı ve Megadrop adını verdiği platformda, kullanıcılar çeşitli görevler üzerinden bazı airdrop’lar elde edebiliyor. Bu airdrop’lardan sonra ise ilgili token Launchpool ve Launchpad’lerde olduğu gibi genel listelemeye alınıyor. Megadrop’un Lista token duyurusundan sonra ise bazı hesapların “Sibil saldırısı” uyguladığı ve birçok hesap açarak airdrop’tan fazladan ödül kazanmak istediği iddia edilmişti.

9 bin adet KYC hesabı açıldı

Binance borsası ise yaptığı açıklamayla bu iddiaları doğruladı, hatta detaylandırdı. Borsa, 297 hesabı dondurduğunu hatta bunlardan birinin de 9 bin adet KYC doğrulaması yapılmış fazladan hesap açtığını belirtti. Lista token megadrop kampanyasına 1 milyon kullanıcının katıldığı ve bunun 102 bin adedinin ise sahte hesaplar olduğu ifade edildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl