Binance Smart Chain durduruldu: Resmi açıklama

BNB Chain'den yapılan resmi açıklamada, anormal işlemlerden dolayı BSC ağının geçici olarak durdurulduğu bildirildi. BSC'nin hack'lendiği, 568 milyon dolar değerinde 2 milyon BNB'nin çalındığı iddia edilirken BNB Chain ise ilk tahminlere göre çalınan miktarın 100 ila 110 milyon dolar arasında olduğunu açıkladı.

Ağda tespit edilen anormal işlemlerden dolayı, BSC’nin geçici olarak durdurulduğu açıklandı.

BNB Chain’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Anormal işlemler nedeniyle BSC’yi geçici olarak durduruyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan özür diler, daha fazla bilgiyi güncel olarak buradan aktaracağımızı bildiririz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.” denildi.

“Tüm fonlar güvende”

BNB Chain’in resmi Twitter hesabından ilk açıklama TSİ 01.19’da geldi. Yaklaşık 15 dakika sonra ikinci bir açıklama yapıldı ve bu açıklamada, tüm fonların güvende olduğu bildirildi. İkinci açıklama şu şekildeydi:

“Muhtemel bir kod istismarı tespitinin ardından BSC’yi askıya aldık. Potansiyel güvenlik açığını hızlı bir şekilde araştırıyoruz. Topluluğun herhangi transfer işlemini dondurma konusunda yardımcı olacağını biliyoruz. Tüm fonlar güvendedir.”

İlk tahminler 100-110 milyon dolar

Ortaya atılan ilk iddialar, 568 milyon dolar değerinde 2 milyon BNB’nin çalındığı şeklindeydi. Bunun birlikte, BNB Chain’den yapılan resmi açıklamada, ilk tahminlere göre rakamın 100 ila 110 milyon dolar arasında olduğu kaydedildi.

Bugün TSİ 23.00 sularında 293 dolardan işlem gören BNB, 278 dolara kadar geriledi. Kripto para, TSİ 01.55 itibari ile 284 dolardan alıcı buluyor.

Güncellenecek…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl