Binance, TORN yatırma işlemlerini durdurdu

Ethereum üzerinde çalışan ve işlemleri gizlemeye yarayan bir protokol olan Tornado Cash'in yönetişim sisteminin kontrolü ele geçirildi. Binance, gelişme üzerine TORN yatırma işlemlerini durdurdu.

Tornado Cash’te kötü niyetli bir kullanıcı, kendi açtığı teklifin onaylanmasını sağlayarak Tornado’nun yönetişiminin tüm kontrolünü ele geçirdi.

Kontrolü ele alan saldırgan, yönetişim kasasından 483 bin TORN aldı. Bunların yaklaşık 380 bin adedini satarak 375 ETH, yani yaklaşık 680 bin dolar elde etti.

Gelişmeler üzerine Binance, TORN yatırma işlemleri durdurduğunu açıkladı. Açıklamada, “Binance, protokol ile ilgili koşullar nedeniyle TORN yatırma işlemlerini bir sonraki duyuruya kadar askıya alacaktır.” denildi.

7.20 dolardan işlem gören TORN’un fiyatı, olayın ardından 3.75 dolara kadar geriledi. Yaklaşık bu yüzde 50’lik düşüş sonrası TORN, 14.10 itibari ile 4.42 dolardan işlem görüyor.

Ethereum üzerinde çalışan ve işlemleri gizlemeye yarayan bir protokol olan Tornado Cash, geçtiğimiz aylarda ABD Hazine Bakanlığı’nın yaptırımına tabi tutulmuştu. Baskılar bununla sınırlı kalmamış, Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev, tutuklanmış ve 8 ay hapiste tutulmuştu. Pertsev, geçtiğimiz ay tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl