binance tr nedir

Son yıllarda kripto para piyasasının popüler olmasıyla birlikte birçok kripto para borsası, yatırımcılara rahat bir deneyim sunmak için ellerinden geleni yapıyor. Bu borsalardan birisi de Binance TR diyebiliriz. Peki Binance TR nedir, güvenilir mi ve ne işe yarar?

Binance TR nedir?

Binance TR, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance‘in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermek için kullanıma sunduğu yerel bir kripto para borsasıdır. Türk kullanıcılara yerel para birimi olan Türk Lirası ile kripto para alım-satımı yapma imkanı sunmaktadır ve yüz binlerce Türk kullanıcısı bulunmaktadır.

Bununla birlikte Binance TR’nin birçok özelliği de mevcuttur. TL ile kripto para ticareti dışında, Binance Global’e saniyeler içerisinde kripto para gönderebilirsiniz. Onlarca işlem çiftiyle ticaret yaparken, kripto para yatırımlarınızı yapmak için de Binance TR’yi kullanabilirsiniz.

Binance TR güvenilir mi?

Binance TR nedir sorusuna cevap verdik. Peki Binance TR güvenilir mi? Binance TR de Binance’deki birçok güvenlik önlemine sahiptir ve yüksek oranda aynı yapıya sahiptir diyebiliriz. Bununla birlikte Binance TR’nin Türkiye’de hizmet vermek için yasalara uygun bir şekilde hizmet verdiğini de hatırlatmak gerekir.

Diğer yandan Binance TR’nin güvenilirliği ile ilgili dikkatinizi çekebilecek bilgileri de bir sonraki adımda paylaşıyor olacağız.

Üst Düzey Güvenlik Önlemleri

Binance, global olarak milyonlarca kullanıcıya hizmet verirken en yüksek güvenlik standartlarını benimser. Binance TR de bu standartların aynısına sahiptir. Çift aşamalı doğrulama, soğuk cüzdan saklama ve en üst düzey güvenlik protokolleri, Binance’in kullandığı bazı önlemlerdendir.

Türkçe Destek

Binance TR, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermek için tasarlanmıştır. Bu durum da , Türkçe müşteri hizmetleri ve yerel destek ekibiyle, herhangi bir sorun yaşandığında hızlı ve etkili bir çözüm bulunabileceği anlamına gelir

Binance TR ne işe yarar?

Binance TR, Türk vatandaşları için Türk Lirası bazında kripto para ticaretinin yapılmasına, kripto para borsasına Türk Lirası ile transfer yapılmasına yarar. Aslında Binance TR’nin en büyük yararının Binance Global’e para transferi olduğunu söyleyebiliriz.

TR Binance hangi bankalarla anlaşmalı?

TR Binance Eylül 2020’de kullanıma sunulduktan sonra birçok Türk bankasıyla anlaşma yaptı. Yani Binance TR’ye kaydolduktan sonra para yatırma ve çekme seçenekleri için Akbank, VakıfBank, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Fibabanka ve Şekerbank’ı 7/24 kullanabilirsiniz.

TR Binance para çekme

TR Binance’den paranızı çekmek oldukça kolaydır. Ancak bunun öncesinde sahip olduğunuz kripto paraları Türk Lirası’na çevirmeniz gerekmektedir. Kripto paraları TL’ye çevirdikten sonra mobil uygulamada cüzdan kısmından çekme butonuna tıklayarak Binance TR’den adınıza açılmış banka hesabına para transferi yapabilirsiniz.

TR Binance para yatırma

Binance TR’ye para yatırmak da çekmek kadar kolaydır. Binance TR mobil uygulamasında cüzdan bölümüne gittikten sonra yatırma butonuna tıklayıp karşınıza çıkan ekranda hangi banka üzerinden para yatıracağınızı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra IBAN numarasını kopyalayıp bankanızın mobil uygulamasını kullanarak TR Binance’e para yatırabilirsiniz.

Binance TR kullanmak yasal mı?

Binance TR kullanmak şu anda, yasalar anlamında herhangi bir problem teşkil etmemektedir. Yani Binance TR’yi kullanmak yasak değildir.

Binance TR kaç TL komisyon alıyor?

Binance TR para kesiyor mu?

Binance TR şu anda sadece kripto para ticaretinde 1000’de 1 oranında komisyon kesmektedir. Bunun haricinde Binance TR’ye TL cinsinden para yatırmak ve çekmek ücretsizdir yani herhangi bir para kesilmemektedir.

Binance TR en fazla ne kadar para çekilir?

Binance TR’de, kullanıcılar Türk Lirası olarak günde en fazla 10.000.000 TRY yatırabilirken, aylık yatırma sınırı 50.000.000 TRY olarak belirlenmiştir. Bu, yatırımcıların bir gün içerisinde veya bir ay süresince en fazla bu miktarları Binance TR hesaplarına yatırabileceği anlamına gelmektedir.
Çekme işlemleri için de benzer sınırlamalar mevcut. Binance TR kullanıcıları, günde 10.000.000 TRY’ye kadar çekim yapabilirler. Aynı şekilde, aylık çekme limiti de 50.000.000 TRY olarak belirlenmiştir.

Binance TR para çekme ne kadar sürer?

Binance TR’de para çekme işlemi 1 ya da 2 dakika sürmektedir. Borsanın yoğunluğuna göre bu işlem uzasa da Binance TR para çekme süresini her geçen gün daha hızlı hale getirmektedir.

Binance TR vergi var mı?

Binance TR’de herhangi bir vergi bulunmamaktadır. Aslında Türkiye’de kripto paraların vergilendirilmesine dair bir çalışma mevcut değildir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl