Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance, Türkiye’ye özel yeni borsa Binance TR’yi resmen açıkladı

Binance, Türk Lirası ile işlem yapılabilecek yerel borsa Binance TR'yi resmi olarak duyurdu. Binance CEO'su Changpeng Zhao, konu hakkında, "Binance'in ilk günlerinden bu yana Türkiye'nin kripto dünyasına olan ilgisi ve gelişimi her zaman çok dinamikti. Biz ve Türk topluluğumuz tarafından birlikte şekillendirilecek ve geliştirilecek yerel bir kripto para borsasını kullanıcılarımıza sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

binance

Geçtiğimiz günlerde Binance’in Türk Lirası ile işlem yapılabilecek, Türkiye’ye özel yeni bir borsa kurduğunu bildirmiştik. Bugün borsa, resmi açıklama ile ilan edildi. Buna göre, işlem hacmi bazında dünyanın en büyük kripto para borsasını bünyesinde barındıran küresel Blockchain şirketi Binance, Trbinance.com’un lansmanı ile Türkiye pazarına adım atıyor.

Uzmancoin ile paylaşılan basın bültenine göre trbinance.com, müşterilerin ve iş ortaklarının dijital varlık borsaları kurması için bir altyapı çözümü olan Binance Cloud aracılığıyla Binance’in sektör lideri teknolojisi, güvenliği ve likiditesinden faydalanacak. Binance TR ile Türkiye’de ikamet eden kullanıcılar, Türk Lirası ile kripto para satın alabilecek ve kripto paralar ile alım satım işlemleri gerçekleştirebilecek.

Binance TR, Türkiye’deki kullanıcılarının doğrudan banka kanalı üzerinden Türk lirası (TRY) yatırma ve çekme işlemleri yapabilmesi ve TRY işlem çiftleri ile doğrudan kripto para alım satım işlemleri gerçekleştirebilmesi için açıldı. Trbinance.com borsasının sahibi Binance, Türkiye’deki operatörü ise BN Teknoloji A.Ş. BN Teknoloji A.Ş. bir fintech şirketi olarak kuruldu. Binance, trbinance.com bünyesinde Vakıfbank ve Ziraat Bankası olmak üzere iki devlet bankası ile çalışıyor.

İlk etapta 11 işlem çifti olacak

Trbinance.com, ilk olarak aşağıda belirtilen işlem çiftleri için alım satım işlemlerini destekleyecek: BTC/TRY, ETH/TRY, USDT/TRY, XRP/TRY, BNB/TRY, BUSD/TRY ve BTC/USDT, ETH/USDT, XRP/USDT, BNB/USDT, BUSD/USDT. Yakın zamanda borsada desteklenen coin/token sayısının artacağı belirtiliyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Türkiye, sadece Blockchain’i benimsemede önde gelen ülkelerden biri değil, aynı zamanda Asya’yı Avrupa’ya bağlayan, küresel ekonomi için de önemli bir köprü piyasa. Binance’in ilk günlerinden bu yana Türkiye’nin kripto dünyasına olan ilgisi ve gelişimi her zaman çok dinamikti. Biz ve Türk topluluğumuz tarafından birlikte şekillendirilecek ve geliştirilecek yerel bir kripto para borsasını kullanıcılarımıza sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Binance TR, bu görsel ile duyuruldu
Binance TR, bu görsel ile duyuruldu

Şirkete göre trbinance.com, piyasadaki en iyi alım satım likiditesi, en güçlü eşleme motoru, en gelişmiş güvenlik araçları, saklama ve risk kontrolleri dahil olmak üzere Binance Borsası’nın (Binance.com) temel işlevleri ile destekleniyor. Aynı zamanda Binance TR, Binance SAFU fonu tarafından korunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl