Binance, artık Türkiye’ye daha yakın olacak

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Akdeniz'de yeni bir başlangıç peşinde. Borsa, ada ülkesi Malta'ya taşınıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Akdeniz’de yeni bir başlangıç peşinde.

Bloomberg’de yer alan habere göre, Borsanın CEO’su Changpeng Zhao, Hong Kong’da kurulan şirketin, Malta’da bir ofis açmayı planladığını söyledi.

İtibari paralarla kripto para ticareti yakında geliyor

Zhao, ayrıca Binance‘in yakında Avrupa adası ülkesinde itibari para ile kripto para arasında ticareti mümkün kılmak için yerel bankalarla bir anlaşma sağlayacağını da bildirdi.

Zhao, “Yakında bir bankacılık ortaklığı duyuracağımız konusunda çok eminiz. Kripto ve finans teknolojileri söz konusu olduğunda Malta çok ileri bir ülke.” şeklinde konuştu.

Regülatörler son zamanlarda bir türlü Binance’in yakasını bırakmadı. Borsanın son olarak Japonya’da bir ofisi vardı ve faaliyet göstermek için lisans alma çalışmaları sürüyordu. Bununla birlikte regülatörler, Binance’e Japonya’da onay verilmeksizin faaliyet gösterdiği gerekçesiyle bir uyarı gönderdi. Zhao, ayrıca Hong Kong’daki yetkililerle de görüşmelere devam ettiğini fakat görüşmelerin sonucunun belirsiz olduğunu söyledi.

Merkezsiz borsa çalışmaları da masada

Binance, işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda. Borsa, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte 1.7 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaştı. Kısa zamanda hızlı bir başarı yakalayan borsa, şimdi de merkezsiz bir borsa oluşturmayı planlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. NoName61 Yanıtla

    Binance ye üye oldum hesabıda aktifleştirdim. Gel gör ki nakit giriş çıkışı siteden yapılamıyor, başka kripto para cüzdanlarından aktarma yapıp o şekilde kullanabiliyorsunuz.