Binance’den Twitter’a Blockchain ve kripto desteği geliyor

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına 500 milyon dolar katkıda bulunan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, blok zinciri teknolojisi ve kripto paraların Twitter’a nasıl fayda sağlayabileceğini araştırmak üzere bir ekip kuruyor.

Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmasını finanse edebilmek için Twitter yatırımcılarından biri haline gelen Binance, Musk’ın platformu yönetmesine yardımcı olacak fikirler ve planlar üreteceğini açıkladı.

Yeni kurulan ekip, Musk’ın sık sık gündeme getirdiği ve neredeyse teklifini geri çekmesine sebep olan bot hesapların çoğalması gibi konularda Twitter’ın sorunlarıyla başa çıkmak için zincir içi çözümler geliştirmeye çalışacak.

Geldiği gibi üst düzey yöneticileri kovdu

Musk’ın Twitter’ı devralması, aylarca süren mahkeme içi ve dışındaki karışıklıkların ardından dün nihayet sonuçlandı. Musk daha sonra dev sosyal medya platformunun üst düzey yöneticilerini işten çıkardı.

Twitter, Bitcoin savunucusu olan kurucu ortak ve eski CEO Jack Dorsey yönetiminde, blok zinciri teknolojisinin nasıl uygulanacağını araştırmaya başlamıştı.

Kasım 2021’de Twitter, bu tür teknolojileri içeren özellikler oluşturmak için dahili bir kripto ekibi kurdu. Şirket, ücretli abonelik hizmetinin bir parçası olarak değiştirilemez token (NFT) profil resmi özelliğini kullanıma sunmuştu.

Musk, Twitter ile olan davanın bir parçası olarak ortaya çıkan arkadaşlarıyla gerçekleştirdiği kısa mesajlarında, Twitter’ı blok zincirine yerleştirme potansiyelini ele almıştı. Ancak milyarder isim sonrasında böyle bir hareketin başarılı olamayacağına karar vermiş gibi görünüyordu.

Musk şu anda Twitter’da yönetim kurulu ve karar alma mekanizması üzerinde tam kontrole sahip olduğundan, Binance gibi azınlık yatırımcılarının ne kadar aktif bir şekilde sürece dahil olacağı bilinmiyor. Sequoia Capital, Fidelity Management, Andreessen Horowitz ve Brookfield gibi fonlar ortak yatırımcılarının çoğunluğunu oluşturuyor.

Binance Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl