Binance, itibari parayla kripto ticaretini Uganda ile resmen başlatıyor

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance, bir süredir konuşulan itibari parayla kripto para ticaretini Uganda ile mümkün kılmaya başlıyor. Platform, 2018 yılı içerisinde dünyanın geri kalanında da bu hizmeti vermeyi amaçlıyor.

Binance’ın CEO’su ve kurucusu olan Changpeng Zhao, Cointelegraph’a verdiği demeçte şirketin Uganda’da bir kripto-fiat (itibari para) borsası başlatmak üzere olduğunu söyledi.

Yeni platform Binance Uganda, şirketin itibari paralarla kripto para ticaretini mümkün kılan ilk adım olacak. Platform, büyük kripto paraların yanı sıra Uganda Şilini’ni destekleyecek.

Kripto para sektöründe “CZ” olarak tanınan Zhao, bu hareketi Binance’ın sadece en gelişmiş pazarları kovalamakla kalmadığını gösterdiğini söyledi:

“Kripto’nun daha az gelişmiş ülkelerde çok güçlü bir kullanım durumunun olduğunu düşünüyoruz. Daha gelişmiş ülkelerde elde edilebilecek daha çok kâr var ancak kriptoyu dünyanın geri kalanına da taşımak istiyoruz.”

Binance’ın Afrika pazarına genel olarak ilgi duyduğunu vurgulayan CZ, hükümetin, düzenleyicilerin ve sektörün güçlü desteği sayesinde, Uganda girişimiyle ilgili çalışmaların gerçekten hızlı ilerliyor olduğunu söyledi:

“Uganda gerçekten ilginç bir ülke. Nüfusun sadece yüzde 11’inin banka hesapları var. Bu hem zorluk hem de bir fırsat. Bu yüzden bankaların benimsenmesini zorlamak yerine, kripto para biriminin bir para birimi olarak benimsenmesi daha kolay olabilir.”

Binance Uganda, bağımsız bir yapıya sahip olacak ancak mevcut platform ile aralarında güçlü bir iş ortaklığı bulunacak.

CZ, hem Binance hem de diğer kripto borsalarında 2018 boyunca düşen ticari hacimlerden etkilenmemiş görünüyor. Piyasaların her zaman aşırı tepki gösterdiğini ve yıllık bir döngüde bunu beş veya altı kez gördüklerini belirtti.

CoinMarketCap verilerine göre Binance, 24 saatte 789 milyon dolarlık işlem hacmiyle şu anda günlük ticaret hacmi bakımından en büyük kripto para borsalarından biri.

→ LINE, KENDİ KRİPTO PARA BORSASINI ÇOK YAKINDA AÇIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl