LINE, kendi kripto para borsasını çok yakında açıyor

Japon sosyal mesajlaşma uygulaması LINE, önümüzdeki ay kendi kripto para borsasını başlatmak için hazırlanıyor. Ancak servis tüm kullanıcılara hemen ulaşmayacak.

Japonya menşeili sosyal mesajlaşma uygulaması LINE, önümüzdeki ay kendi kripto para borsasını başlatmak için hazırlanıyor. Ancak servis tüm kullanıcılara hemen ulaşmayacak.

Şirket, internet sitesinden yaptığı açıklamada, BITBOX adlı yeni girişimin Temmuz ayında faaliyete gireceğini söyledi. Ne yazık ki bu yeni hizmet ABD ve Japonya’daki kullanıcılar için mevcut olmayacak. Ancak son zamanlardaki düzenleyici baskıların ışığında bu olay pek de şaşırtıcı değil.

BITBOX, en az 30 farklı kripto para birimi sunacak ve 15 dili destekleyecek.

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlarla para arasındaki mesafeyi kapatmak için LINE’a özgü yenilikçi finansal hizmetler yaratmaya ve sunmaya çalışıyoruz. BITBOX sadece kripto paralar arasında değişim işlemi yapabilecek. İlk etapta itibari paralarla kripto paralar takas edilemeyecek.”

Şirketin yeni hizmetini dünya çapındaki yüz milyonlarca kullanıcısına nasıl sunacağını görmek oldukça ilginç olacak. Ayrıca, şirketin mobil ödeme hizmeti olan Line Pay ile kripto para borsasını da nasıl entegre etmeyi planladığı zaman içinde görülecek.

→ ‘RIPPLE KÜRESEL STANDART HALİNE GELECEK’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl