Binance US, Bitcoin’in 8200’e ani düşüşüne açıklık getirdi: Algoritma hatası

Bitcoin fiyatı bugün Binance US üzerinde kısa bir süre için yüzde 87 oranında düşüş yaşadı. 65 bin 760 dolardaki fiyat, 8 bin 200 dolara kadar indi. Diğer borsalarda ise normal seyir sürdü.

Borsa üzerinde yaşanan bu hareketin nedenleri tartışılırken yapılan resmi açıklamada, duruma kurumsal bir müşterinin alım satım algoritmasındaki hatanın neden olduğu ifade edildi.

“Kurumsal müşteriye ait algoritmada hata meydana geldi”

Konuya ilişkin olarak CoinDesk’e konuşan Binance US yetkilisi, “Kurumsal trader’larımızdan biri, alım satım algoritmalarında bu sabah medyada yer bulan satış dalgasına yol açan bir hata meydana geldiğini bildirdi. Durumu incelemeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı ve sorunun çözüldüğünü doğruladı.

Binance US üzerinde fiyat 66 bin dolar seviyelerindeyken aniden 8 bin 200 dolara kadar indi. Görsel: The Block

Bugün Binance US üzerinde yaşanana benzer olaylar, kripto para borsalarında zaman zaman oluşabiliyor. Daha önce de farklı borsalarda çoğunluğu büyük miktarlarda verilen piyasa satış emirlerinden kaynaklı olmak üzere bunun gibi düşüşler görülmüştü.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, bugün 66 bin 639 dolara kadar çıktı. Fiyat, TSİ akşam saatlerinde 62 bin dolara kadar geriledi ve haberin yazıldığı sırada 62 bin 733 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl