Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance US, Solana’nın metaverse’ünde yer alacak

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD kolu Binance US, Solana blok zinciri üzerinde bulunan metaverse platformu Portals’ta kendi yerini açacak. Portals, kullanıcıların herhangi bir uygulama indirmeye gerek kalmadan doğrudan tarayıcı üzerinden etkileşimde olabileceği alanlar oluşturmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

CoinDesk‘e konuşan Portals’ın topluluk ve ortaklıklardan sorumlu ismi Chris Lund, “Binance US, en son haberleri, grafikleri ve etkinlikleri sanal olarak sunmaya odaklanacağı Portals Downtown’da bir alan oluşturuyor.” dedi. Lund, kripto para borsası FTX’in ABD kolu FTX US’in da Portals’ta kendi ofisini açacağı bilgisini verdi.

Binance US sözcüsü Zachary Tindall ise “Metaverse’te Binance US topluluğunun bir arada olacağı bir alan oluşturuyoruz. Bu, yeni ortamlarda topluluğumuza erişim sağlarken ileriye dönük olarak atacağımız birçok adımın ilki.” ifadelerini kullandı.

Metaverse, kripto para şirketlerinin yanı sıra geleneksel şirketlerin de benimsediği bir alan oldu. Facebook, adını Meta olarak değiştirip kendi Metaverse vizyonunu ortaya koyarken Adidas ve Nike gibi çok sayıda şirket de bu alana yönelik yatırımlar yapmaya başladılar. Son olarak elektronik devi Samsung da Decentraland üzerinde New York’taki ünlü Samsung 837 mağazasının metaverse verisyonunu açtı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl