Binance.US’in Voyager’ı satın almasına şimdi de DoJ itiraz etti

Binance borsasının ABD kolu olan Binance.US'in, iflas eden kripto kredi şirketi Voyager'ı satın almasına olan itirazlar devam ediyor. SEC'den sonra şimdi de ABD Adalet Bakanlığı satın alıma itiraz etti.

doj

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) itirazına rağmen, iflas davası hakimi Michael Wiles geçtiğimiz gün alım sürecine onay vermişti. Ancak hakimin bu onayına şimdi de ABD Adalet Bakanlığı bünyesindeki Mütevelli Heyeti Departmanı’ndan itiraz geldi.

Hakim Wiles: Artık dava süreci durmamalı

Adalet Bakanlığı’nın bu itirazına rağmen hakim Wiles ise son duruşmada artık davanın ilerlemesi gerektiğini belirtti ve süreci durduran bu tür itirazlara adeta üstü kapalı bir şekilde tepki gösterdi:

“Artık iş yapmalıyız. Alacaklı olan ve bizi bekleyen insanlar var. Tüm bu belirsizlikler içinde varlıklarına da erişemiyorlar. Bu varlıklar onların yatırımları… Hayat birikimleri… Artık harekete geçmeliyiz”

Voyager, Terra LUNA çöküşünden sonra 2022’nin haziran ayında iflas etmişti. FTX’in almak istediği şirkete, FTX’in de iflasından sonra Binance.US talip olmuştu. Taraflar, 1.02 milyar dolar karşılığında anlaşma sağlamışlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl