Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’ten XRP’deki büyük airdrop’a destek

Kripto para borsası Binance, XRP sahiplerine 1'e 1 oranda SPARK token'ı verilecek olan airdrop'u destekleyeceğini açıkladı.

Kripto para borsası Binance, XRP sahiplerine SPARK token’ları verilecek olan airdrop’u destekleyeceğini açıkladı.

Borsadan yapılan açıklamada, Binance’te XRP tutanların ücretsiz olarak SPARK elde edeceği airdrop için bakiye kayıtlarının 12 Aralık TSİ 03.00’te alınacağı bildirildi. Açıklamada ayrıca XRP için para yatırma ve çekme işlemlerinin 12 Aralık 2020 TSİ 01.00 itibari ile askıya alınacağı ifade edildi.

Airdrop’tan en az 10 XRP’si olanlar yararlanabilecek. Bakiye kayıtları alınırken spot cüzdan, tasarruf hesapları ve coin marjlı vadeli işlem cüzdanlarındaki XRP’ler de hesaplamaya katılacak. SPARK’ın Binance üzerinde listelenip listelenmeyeceği ise henüz belli değil.

XRP sahiplerine verilecek SPARK miktarı aşağıdaki formüle göre hesaplanacak:

A Kullanıcısı = Bakiye kaydı sırasında A Kullanıcısı tarafından tutulan XRP miktarı / Bakiye kaydı sırasında Binance tarafından tutulan toplam XRP * Airdrop için Binance’in aldığı toplam SPARK

SPARK airdrop’unu destekleyen borsalar arasında Türkiye’den Felixo da bulunuyor. Ayrıca Bitstamp, Upbit Global, Bithumb gibi borsaların yanı sıra Xumm, Ledger, Exodus gibi cüzdanlar ve Nexo ile Celsius da airdrop’u destekliyor.

XRP’nin fiyatı son günlerde patlayıcı bir büyüme yaşadı. Piyasa değeriyle en büyük üçüncü kripto para, son bir haftada 0.28 dolar seviyelerinden 0.70 dolara geldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. sertan bilgiç Cevapla

    merhaba. Bir cloud mining sistemine ödeme yapmak için Payeer’den hesap oluşturdum. Daha sonra Binance üzerinden Payeer Ethereum hesabıma gönderim yaptım ve bu işlem sırasında BEP20(BSC) ağını kullandım. Ağ seçimi sırasında veya Payeer’de bu ağ ile ilgili bir uyarı verilmedi. Binance üzerinden kontrol ettiğimden vermiş olduğum cüzdana gönderimin yapıldığı gözüküyor ancak Payeer cüzdanıma gelen coin bulunmamakta. Gönderim üzerinden yaklaşık 20 saat geçti bu kadar uzun sürmesi sizce normal mi ?

    1. Burak Köse Cevapla

      Merhaba, Payeer Ethereum ağından yapılan ödemeleri destekliyor, yani BEP20’yi desteklemiyor. Gönderim yaparken Binance’ten Ethereum’u (ERC20) seçmeniz gerekiyordu. Binance’te o şekilde gözükmesi normal. Bundan sonra Payeer ile iletişime geçmeniz lazım. Kurtarmak isteseler kurtarabilirler, zor bir konu değil.