Binance borsasından SHIB/DOGE paritesi adımı

Dünyanın en büyük borsası olarak gösterilen Binance, fenomen token çılgınlığını bir üst seviyeye taşıdı ve SHIB/DOGE paritesini açma kararı aldı. Açıklama Binance'in resmi sitesinden duyurulurken, parite yarın TSİ 11'de işleme açılacak.

Son 1 ayda %900’lük yükseliş kaydeden ve Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkedeki kripto para yatırımcılarının çılgınlık seviyesinde aldığı Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) artık Binance borsasında birbirleriyle alınıp satılabilecekler. SHIB/DOGE paritesi yarın TSİ 11’den itibaren Binance borsasında olacak.

Shiba, Doge’u geçti

Bilindiği üzere 2021 yılına fırtına gibi giren Dogecoin (DOGE), Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın reklamlarıyla 0.74 dolara kadar yükselmişti. 2020’nin sonlarına doğru ortaya çıkan ve Dogecoin’den esinlenerek yaratılan köpek-temalı bir başka coin olan Shiba Inu da, Eylül ayından itibaren yatırımcıların ilgisini toplamaya başladı. SHIB’deki müthiş yükseliş adeta bir FOMO’ya sebep olurken, fenomen kripto para bir diğer köpek temalı kripto para olan Dogecoin’i piyasa değerinde geride bıraktı.

Borsalar üst üste listeledi

Yüksek arzı ve bol sıfırlı değeriyle, birçok yatırımcının ilgisini çeken SHIB, Binance’te Mayıs ayında listelenmişti. Kripto para piyasasının 2021 boğa sezonu yükselişinin ilk yarısının sonuna denk gelen bu dönemde, Bitcoin fiyatı başta olmak üzere birçok token’da Çin yasakları kaynaklı büyük bir düşüş yaşanmıştı. Bu dönemden sonra ise Coinbase, BTCTurk ve Paribu gibi birçok borsa SHIB’i listelemişlerdi.

Robinhood beklentisi var

Daha önce Dogecoin’i de listeleyen, komisyonsuz hisse senedi ve kripto para alım-satım platformu Robinhood’un Shiba Inu’yu da listeleyeceğine yönelik haberler fenomen kripto paradaki artışı hızlandırmıştı. Robinhood hala SHIB’i listelemese de, 9. en büyük kripto paranın piyasa değeri 40 milyar doların üzerinde tutunmaya devam ediyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda SHIB 0,00007263 dolar, DOGE ise 0,27 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl