Binance araştırması: Kurumsal kullanıcılar önümüzdeki yıl için pozitif

Dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance, mart ve mayıs aylarında kurumsal yatırımcıları arasında bir anket düzenledi. Katılımcıların yüzde 60'ından fazlası ise önümüzdeki 1 yıllık süre için olumlu ve pozitif düşündüklerini belirttiler. Bununla birlikte Bitcoin'in kripto sektörünün genelinden daha değerli görülmeye başlanması da dikkat çekiyor.

bitcoin (31)

Binance borsasının kurumsal yatırımcılarının yüzde 60’tan fazlası önümüzdeki yıl kripto para piyasalarının daha iyi durumda olacağını belirtti. Borsanın mart ayı sonu ile mayıs ayı ortası arasındaki dönemde yaptığı ankete katılan 208 kurumsal yatırımcı ve VIP kullanıcı, tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen, önümüzdeki yıl için pozitif düşünceler beslediklerini söylediler.

%63’ten fazla orandaki kurumsal yatırımcı grubu, önümüzdeki yıl için olumlu düşünürken, bu rakam gelecekteki 10 yıl için ise %88’di. VIP kullanıcı ve kurumsal yatırımcıların yarısına yakın kısmı (%45) ise Binance’i, günlük trade’ler için kullandıklarını ifade ettiler.

Altyapı, katman 1 ve 2…

Kripto ekosistemi içerisindeki hangi alanların çok fazla gelişeceği sorusunu da yanıtlayan yatırımcı ve kullanıcılar, %53.9 oranında altyapı, %48.1 oranında Katman-1 ve %43.8 oranında ise Katman-2 geliştirmelerinin sektörde büyük rol oynayacağını söylediler.

Anket katılımcıları ayrıca Bitcoin‘e çok daha pozitif bir bakış açısıyla bakmaya başladıklarını da ifade ettiler.

“Tek başına Bitcoin’e artık daha olumlu bakılıyor”

Anketle ilgili Binance borsasından da bir değerlendirme geldi. Borsa, Bitcoin ile kripto paralara olan bakış açısının son 12 ayda fazla değişmediğini ancak Bitcoin’e olan bakış açısının da birçok yatırımcı gözünde genel kripto para dünyasına göre daha olumlu olduğu yazıldı:

“İlginç şekilde son 12 ayda kripto ve Bitcoin’e olan bakış açısı çok fazla değişmedi. Ancak iki taraf kıyaslandığında, sadece Bitcoin’e yönelik düşünce, kripto alanından daha olumlu seviyeye geldi. Bitcoin’in, geniş kripto sektörüne oranla daha güçlü olduğunu düşünen yatırımcı grubu %33.2’den %47.3’e çıktı. Bunun sebebi, Bitcoin ağında ortaya konan geliştirmeler ya da makro finans sisteminde yaşananlardan ötürü Bitcoin’in ‘dijital altın’ tanımının güçlenmesi olabilir”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl