Binance yöneticisi Hinz: Enflasyon sayesinde müşteri sayımız artıyor

Tüm dünyada son yıllarda ciddi şekilde artan enflasyon ve ülkelerin para birimlerinin alım gücünün düşmesi, kripto paraları önplâna çıkarırken bu konuda önemli bir açıklama da Binance'in Latin Amerika'dan sorumlu yöneticisi Maximiliano Hinz'den geldi. Hinz, "Enflasyon sayesinde müşteri sayımız her geçen gün artıyor" dedi.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda son dönemde yaşanan düşüşler, bu sektörde çalışan şirketleri zorlu bir duruma sokarken, Binance’te ise işlerin tam tersine iyi gitmesi dikkat çekiyor. CEO ve kurucu CZ’nin her fırsatta “Diğerleri pahalı reklamlar verirken biz boşa para harcamadık ve bugünlere hazırlandık” açıklamasını yaptığı Binance’te, bir başka yönetici de oluşan iyi gidişata değindi.

“İnsanlar enflasyondan korunmak için kripto paralara geliyor”

Dünyanın hacim olarak en büyük borsası olan Binance’in Latin Amerika bölgesinden sorumlu olan yöneticisi Maximiliano Hinz, neredeyse her ülkede enflasyon oranlarının ciddi şekilde arttığını ve bu durumun insanların kripto paralara yatırım yapmasını sağladığını belirtti:

“Enflasyon her yerde, her ülkede artıyor. Her geçen gün daha fazla insanın Bitcoin başta olmak üzere kripto para yatırımlarına yöneldiğini görüyoruz. Arjantin’de enflasyon %90 seviyesinde… Brezilya ve Meksika’yla beraber bu 3 ülke Binance’in bu bölgede en güçlü olduğu piyasalar…”

“Bir şey yasak değilse yasaldır”

El Salvador’un geçtiğimiz sene Bitcoin’i resmi para ilân etmesinin önemli olduğunu ancak birçok Latin Amerika ülkesinin de hala konuyla ilgili detaylı kanunlar çıkarmadığını belirten Binance yöneticisi şunları söyledi:

“Regülasyon bir çerçevedir. Her zaman da negatif düşünmemek gerekir. Bir şey yasaklanmamışsa, yasaldır”

Bilindiği üzere kripto para piyasalarında yaşanan son düşüşler birçok şirketin de finansal kriz yaşamasına sebep olmuştu. Coinase, Bitpanda, Crypto.com gibi büyük borsalar “masrafları” azaltma politikasına gitmiş ve çalışanlarının bir kısmını işten çıkarmıştı. Binance ise tam tersi bir uygulamayla, hem çalışan sayısını artırmış hem de bu anlamda neredeyse hiçbir sorun yaşamayarak gücünü kanıtlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl