Binance.US için ilginç iddia: “Sorun CZ’de… O çözebilir”

ABD medyası, geçtiğimiz gün CEO'su istifa eden Binance.US hakkında ilginç ve çok konuşulacak bir haber yaptı. The Block'un, şirket içinden konuştuğu bazı kaynaklara göre borsanın büyümesinin önündeki en büyük engel Changpeng Zhao olarak görülüyor. Zhao'nun sahip olduğu hisselerin de bu anlamda ciddi sorun teşkil ettiği ifade ediliyor.

SEC ve CFTC’nin dava açtığı aynı zamanda ABD’de birçok zorluk yaşayan Binance.US’in, CZ olduğu sürece büyümesinin ve gelişmesinin çok zor olduğu iddia edildi. Bu sözleri sarf edenler ise The Block’a konuşan ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olan bazı kişiler…

“Hisseleri satması lazım”

The Block yöneticisi Frank Chaparro imzasıyla verilen haberde, CZ’nin Binance.US’teki hisselerinin de büyük sorun teşkil ettiği belirtildi. Ünlü CEO’nun bu hisseleri satmadığı sürece Binance.US ile ilgili birçok sorunun çözülemeyeceğini belirten kaynaklar, SEC ve CFTC davalarında da sorunu yine CZ’nin çözebileceğini söylediler.

Sunum yapıldı

Binance.US’te, şirketin büyümesiyle ilgili bir sunum yapıldığı ve burada özellikle hisse senetleri ve vadeli işlemler seçeneklerinin ön plana atıldığı belirtildi. Ancak bu ürünlerin hayata geçmesi için regülasyon sorunlarının ortadan kalkması ve CZ’nin de hisselerini satması gerektiği ifade edildi.

Seçeneklerden biri de, sorunlar çözülünceye kadar şirketin “kış uykusuna yatması”ydı. Bu sayede çok daha az masrafın olacağı, ayrıca var olan hizmetlerin de aksamadan devam edebileceği kaydedildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl