Binance’e itibari paralarla kripto ticareti resmen adım adım geliyor

Binance'in CEO'su ve kurucusu Changpeng Zhao, şirketin Malta'da bir banka hesabı açtığını açıkladı. Bu hareket, borsanın Dolar, Euro gibi itibari paralarla doğrudan kripto para almalarına olanak sağlayacak planına bir adım daha yaklaştığını gösteriyor.

Binance’in CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, Cointelegraph’a verdiği demeçte şirketin Malta’da bir banka hesabı açtığını açıkladı.

CoinMarketCap verilerine göre Binance, şu anda 1.5 milyar dolarlık ticaret hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda.

Bu hareket, borsanın Dolar, Euro gibi itibari paralarla doğrudan kripto para almalarına olanak sağlayacak planına bir adım daha yaklaştığını gösteriyor. İtibari paralarla kripto para ticaretinin mümkün olması halinde bu durum, borsada likiditeyi daha da artıracak ve yeni yatırımcıların alana girmelerini kolaylaştıracak.

CZ olarak bilinen Zhao, yeni banka hesabını oldukça önemli bir gelişme olarak niteledi.

CZ, itibari paralarla kripto ticaretinin Malta’da yıl içinde başlatılmasını umduğunu belirtti ve ayrıca Uganda ve potansiyel olarak Asya’da da hizmeti sunmayı planladıklarını söyledi.

Malta’da işlerin oldukça iyi gittiğini ifade eden CZ, gelecekteki muhtemel iş birliğine ilişkin Malta’daki geleneksel hisse senedi borsalarıyla da görüşme halinde olduğunu açıkladı.

Zhao, son olarak şu anda şirketin en büyük önceliklerinden birinin merkezsiz bir borsa geliştirmek olduğunu bildirdi.

→ BİR ARAŞTIRMA ŞİRKETİ BITCOIN’DEKİ YIL SONU FİYAT HEDEFİNİ YÜZDE 17 DÜŞÜRDÜ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl