Bir araştırma şirketi, Bitcoin’deki yıl sonu fiyat hedefini yüzde 17 düşürdü

2018'de yaşanan kayıpların telafi edilememesi ve aktivitelerin yetersizliği, araştırma şirketi Trefis'in 1 numaralı kripto para birimine yönelik yıl sonu fiyat hedefini düşürmesine neden oldu.

Bitcoin, bugün akşama doğru kırmızıya döndü. Şu sıralarda bir Bitcoin, 7500 dolar seviyesine işlem görüyor.

MarketWatch’ta yer alan habere göre, 2018’de yaşanan kayıpların telafi edilememesi ve aktivitelerin yetersizliği, araştırma şirketi Trefis’in 1 numaralı kripto para birimine yönelik yıl sonu fiyat hedefini düşürmesine neden oldu. Şirketin 5 Haziran’da yayınlanan araştırma raporunda, yıl sonu için yeni fiyat hedefinin 15.000$’dan 12.500$’a çekildiği ifade edildi.

Raporda, “Küresel kripto para sektörü Aralık’tan bu yana yeni gelişmelere sahne oldu. Kripto para satın alımlarında bankaların kredi kartı kullanımını kısıtlamaları ve düzenleme endişeleri gibi gelişmelerin birçoğu, kripto paranın büyüme beklentilerini olumsuz yönde etkiledi.” denildi.

Trefis, bu tahmini Trefis Price Estimator (Trefis Fiyat Tahmincisi) adı verilen bir araçla yapıyor. Bu araç, günlük aktif kullanıcılar ve günlük işlem hacmini dikkate alıyor. Trefis’in internet sitesine göre yüzde 94’ün üzerinde bir doğruluk oranına sahip.

→ LİDER KRİPTO PARA BORSASI BINANCE’İN BNB’Sİ REKOR KIRDI

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Mehmet Yanıtla

    25.000$’a çıkarsaydınız daha mantıklı olurdu. Kayıpların bugüne kadar telafi edilmemiş olması böyle gideceği anlamına gelmez. Gelecek parlak…