Binance’in eski yöneticisi, borsa satın aldı: En az 200 milyonluk anlaşma

Binance'in eski finans direktörü Wei Zhou, kripto para platformu Coins.ph'yi satın aldı. Anlaşma bedelinin en az 200 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Binance’in eski finans yöneticisi olan Wei Zhou, mobil cüzdan ve kripto para alım satım platformu Coins.ph’yi Endonezyalı teknoloji şirketi Gojek’ten satın aldı.

Borsanın satış bedeli kesin olarak bilinmiyor ancak Gojek şirketi, 2019 yılının Ocak ayında platformu 95 milyon dolara satın almıştı. Gojek’in de en az iki katı fiyata sattığı belirtiliyor.

Coins.ph, 2014 yılında Filipinler’de kuruldu ve ülkedeki en eski kripto para platformlarından biri. Başlangıçta yalnızca kripto para üzerine hizmet veren Coins.ph, daha sonra ön ödemeli mobil kontör yüklemeleri, para transferleri ve fatura ödemeleri gibi daha geniş finansal hizmetlere yöneldi.

Binance’in eski yöneticisinin borsayı devralmasıyla beraber Coins.ph’nin Güneydoğu Asya’nın Coinbase’i haline gelmesi hedefleniyor. Bu arada Binance’in de 2021’de Coins.ph’yi satın almaya çalıştığı ancak anlaşmanın gerçekleşmediği öne sürüldü. Ayrıca Coinbase’in de satın alma yoluyla Filipinler’e girmek için girişimlerde bulunduğu fakat bunların sonuçlanmadığı kaydedildi.

Platformun yeni sahibi Zhou, Binance’ten 2021 yılının Haziran ayında ayrılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl