Binance’ten deprem mağdurlarına 5 milyon dolarlık yardım

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, deprem mağdurları için 5 milyon dolarlık bağış açıkladı. Söz konusu miktar, deprem bölgesinde yaşayan her bir Binance kullanıcısına 100 dolarlık BNB airdrop'u şeklinde verilecek.

Binance, Türkiye’de yaşanan deprem sonrası 10 ildeki (Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Hatay) kullanıcılarına 100 USD değerinde BNB dağıtacağını bildirdi.

Kullanıcıların 10 ilde 6 Şubat’tan önce doldurulan Adres Kanıtı’nın (POA) temel alınarak belirleneceği söylendi. Açıklamada bu yolla yapılacak toplam bağışın yaklaşık 5 milyon dolar (yaklaşık 94 milyon TL) olacağı ifade edildi.

Ayrı olarak Binance Charity, herkesin bağış yapabilmesi için herkese açık bir bağış adresi de paylaştı. Bu adresten alınan her bağış TL’ye çevrilip ihtiyacı olan insanlara ulaştırılması için yetkili bir STK’ya verilecek. Acil Deprem Bağışları BTC, ETH, BNB, BUSD, XRP cinsinden kabul edilecek. Söz konusu kampanyada ise şimdiye kadar 58 bin dolar toplandı.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye’de yakın zamanda meydana gelen depremler pek çok insan ve topluluk üzerinde yıkıcı bir etki yarattı. Çabalarımızın depremden etkilenenlere bir nebze de olsa rahatlama getirmesini umuyoruz. Ayrıca sektördeki meslektaşlarımızı bu kriz zamanlarında destek sunmak için bir kez daha bir araya gelmeye çağırıyoruz. Ekibimizin üyeleri, ihtiyaç duyabilecekleri her türlü desteği sağlayarak Türk Binance kullanıcılarının ve ailelerinin refahını korumak için çok çalışıyor. Binance, bu zorlu dönemde kullanıcılarını desteklemektedir ve Türkiye’deki topluluğuna yardımcı olmak için ek yollar üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl