Binance’ten Merge’e kısa süre kala Ethereum / BUSD çiftinde sıfır işlem ücreti

Binance borsası, 26 Ağustos itibariyle Ethereum / BUSD çiftlerinde işlem ücreti alınmayacağını açıkladı. Uygulama TSİ 03.00'da başlayacak.

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binanceü, kullanıcılarına önemli bir avantaj daha sağladı. Borsa yaptığı açıklama ile 26 Ağustos günü TSİ 03.00’dan itibaren ETH / BUSD çiftinde işlem ücreti alınmayacağını açıkladı. Yapılan resmi açıklamada “Tüm kullanıcılar, ETH/BUSD spot ticaret çiftinde için sıfır ücret uygulamasından yararlanabilecektir. ETH/BUSD spot ticaret çifti, BNB indirimlerinden, ücret iadelerinden, diğer herhangi bir ücret ayarlaması ya da ücret promosyonundan hariç tutulacaktır” denildi.

Hatırlanacağı üzere Temmuz ayında da Bitcoin’in 13 paritesinde işlem ücretlerini tamamen kaldırmıştı. İşlem çiftleri arasında Türk Lirası ile yapılan işlemler de bulunuyordu.

Merge güncellemesine az bir süre kala açıklandı

Özellikle 2021’in son döneminden itibaren tüm dünyada regülasyonlar konusunda sıkıntılar yaşayan Binance, bu konuda adeta çok ciddi bir savaş vermiş ve birçok ülkede yeniden işlemlerini aktifleştirmişti. Fransa’da Dubai’ye, Bahreyn’den İngiltere’ye kadar birçok ülkede regüle olmayı başaran borsanın, Ethereum’daki Merge güncellemesine 1 aydan az bir süre kala ETH / BUSD çiftinde böyle bir indirime gitmesi de dikkat çekti. Merge için 15 Eylül ve sonrası için tarih belirlenmesinin ardından Ethereum çiftlerinde tüm dünyada ciddi bir artış olurken, Binance’in bu uygulaması borsaya daha çok müşteri çekebilir.

Bilindiği üzere BUSD, Binance borsasının Paxos şirketine ihraç ettirdiği bir sabit coin’i ve bu coin ile işlem yapanlar önemli indirim ve avantajlardan yararlanabiliyor.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl