Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bloomberg raporu: Bitcoin için sıradaki eşik 100 bin dolar olabilir

bitcoin

Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in yılın geri kalanında 100 bin dolara ulaşmasını bekliyor.

Salı günü yayınlanan aylık kripto para raporunda değerlendirmelerini paylaşan McGlone, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) primlerinde derin düşüşün lider kripto paranın yeni bir yükselişe hazırlandığının işareti olarak görülebileceğini ifade etti.

Kaynak: Bloomberg Crypto Outlook raporu
McGlone’ye göre Grayscale primlerindeki derin düşüşler, Bitcoin fiyatında düşüşlerin sona erdiği noktalarla eşleşiyor, Kaynak: Bloomberg Crypto Outlook raporu

Daha önce bildirdiğimiz gibi, geçtiğimiz aylarda yüzde 35 düzeyine kadar çıkan bu prim oranı, birkaç gün önce yüzde -4’e kadar gerilemişti. McGlone tarafından hazırlanan ve aşağıda görülen grafiğe göre, tarihsel olarak GBTC primlerindeki bu keskin düşüşler, Bitcoin fiyatındaki geri çekilmelerin tamamlandığı noktalarla eşleşti.

Öte yandan yakın tarihli, JPMorgan analistleri tarafından hazırlanan bir başka raporda ise Grayscale’in prim oranlarındaki düşüşlerin muhtemelen altı aylık bir kilitli kalma döneminin ardından hisselerini elden çıkaran kurumsal yatırımcılardan kaynaklandığı öne sürülmüştü. JPMorgan analistleri, bu düşüşün Kanada’da faaliyete geçen Bitcoin ETF’iyle de ilişkili olabileceğini kaydetmişlerdi. Analistlere göre, Bitcoin ETF’leri Grayscale’in Bitcoin fonuna duyulan ihtiyacı oradan kaldırıyor.

JPMorgan analistlerinin değindiği bu noktaya McGlone da değiniyor. McGlone, “Kanada’da Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülesinin ardından ABD’de borsa yatırım fonlarına onay verilmesi olasılığı GBTC fiyatında baskı oluşturuyor ancak yükselişin devamını daha olası sonuç olarak görüyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

Bu arada McGlone, Bitcoin’in gerçekten altının yerini alabileceğini düşünüyor. Analist, Bitcoin’e para akışındaki artışın altından çıkışlarla aynı zamana denk geldiğine dikkat çekiyor. Kıdemli emtia stratejisti, Bitcoin’in 100 bin dolar eşiğine ulaşması durumunda volatilitesinin düşeceğini tahmin ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl