Bitcoin için 10 binde haklı çıkan analist, 17 bin dolar olasılığını belirledi

Daha önce 10 bin dolar olasılığını yüzde 90 olarak belirten analist Timothy Peterson, yılın geri kalanında 17 bin dolar için yüzde 30'luk bir olasılık tahmininde bulundu.

bitcoin

Temmuz ayında Bitcoin’in fiyatının yüzde 90 ihtimal ile 10 bin doları aşacağını öngören ve bunda haklı çıkan kripto para analisti Timothy Peterson, yıl sonuna kadar 17 bin dolar olasılığını da değerlendirmeye aldı.

Peterson, lider kripto paranın yılın geri kalanında 17 bin dolara ulaşma ihtimalinin yaklaşık yüzde 30 olduğunu ileri sürdü.

Aynı isim, son dönemin göze çarpan kripto parası LINK ile ilgili de çarpıcı yorumlarda bulundu. Peterson, LINK’in ağ değerinin 10 katına kadar yükselebileceğini ve bunun da fiyatı yaklaşık 50 dolara ulaştıracağını ifade etti. Analist, kripto para bu seviyeye geldiğinde ise yaklaşık bir yıl boyunca dar bir aralıkta sıkışacağını tahmin ediyor ve bunun daha önce iki kez gerçekleştiğini vurguluyor.

Haberin yayına girdiği dakikalarda Bitcoin, 11 bin 775 dolardan işlem görüyor. Bugün 20 dolar ile yeni bir rekora ulaşan LINK ise 19.15 dolardan alıcı buluyor. Altcoin’lere daha fazla para girişi oldukça Bitcoin’in piyasa payı düşmeye devam ediyor. Son verilere göre BTC dominansı yüzde 58.8 seviyesinde. Toplam piyasa değeri de 370 milyar doların üzerine çıkarak 2019 yılının Haziran ayından beri görülmeyen bir noktaya tırmandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl