Kapanan 1Broker, paraları iade ediyor

1Broker tarafından yapılan resmi açıklamada, para çekme taleplerinin önümüzdeki hafta başında işleme koyulabileceği bildirildi.

Ziyaretçilerinin neredeyse yarısını Türklerin oluşturduğu, Bitcoin‘le kaldıraçlı işlem yapılabilen platform 1Broker, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) kayıt dışı menkul kıymet satıcılığı yapıldığı suçlamasının ardından Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından kapatılmıştı. FBI’ın 1broker.com alan adına el koymasıyla birlikte bazı yatırımcıların paralarını içeride kalmıştı.

Platform, FBI tarafından kapatılmasından günler sonra salt okunur bir versiyonu yayına alacaklarını ve bu versiyon üzerinden kullanıcıların bakiye ile işlem bilgilerini görüntüleyebileceklerini duyurdu. Nitekim platform, 1broker.io alan adıyla 3 Ekim’de salt okunur versiyonu kullanıma açtı.

1Broker yöneticileri de bir yandan kullanıcılarını teskin etmek amacıyla içeride kalan bakiyeleri iade edeceklerini, bunun için yeterli paralarının bulunduğunu söylüyordu.

Platformun resmi Twitter hesabı üzerinden bugün bir açıklama daha yapıldı. Bu açıklamada “Gelecek hafta başında para çekme taleplerini işleme koymaya başlayabileceğimizi tahmin ediyoruz. Daha fazla detay hafta sonundan sonra verilecek.” denildi.

→ COINBASE’DE ÜST DÜZEY AYRILIK

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl