Bitcoin “boğalarının” gözü 25 bin dolarda mı? “Volatilite artacak”

Piyasa ve blok zinciri araştırma şirketi Arcane Research’ün araştırma müdürü Bendik Norheim Schei, Amerikan haftalık gazetesi Barrons’a yaptığı açıklamada, Bitcoin boğalarının 22 bin 500 dolar seviyesini aşmayı başarırlarsa 25 bin dolarlık fiyatı hedefleyebileceklerini söyledi.

Arcane analisti Vetle Lunde de piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in yakın gelecekte aşırı volatilite yaşayabileceğine inanıyor.

“Her iki yöne doğru dalgalanmalar yaşanacak”

Lunde, Bitcoin’in mevcut oynaklığının çok düşük bir seviyede olduğunu ve tarihsel olarak bunun daha fazla sürmemesi gerektiğini belirtti. Analist, “Yatırımcılar uzun süredir belirli bir aralıkta seyreden piyasada kaldıraç oluşturmayı başardıklarına göre, her iki yönde de büyük bir dalgalanma yaşanacak.” diye konuştu.

Boğalar şimdiye kadar aralığın alt sınırını tutmada başarı sağlayarak Bitcoin’in 18 bin dolar seviyesinin altına düşmesini engelledi. Analistlere göre bu durum, güçlü destek seviyesinin şu an için muhtemelen güvenli olduğunu gösteriyor.

Yatırımcılar şu an beklemede

Yatırımcılar, şimdilik ABD Çalışma Bakanlığı’nın tarım dışı istihdam rakamlarını açıklamasını bekliyor. Bu rakamların, piyasalara ABD Merkez Bankası’nın yılın geri kalanı için faiz artırım işareti hakkında ek bilgi sağlayabileceği söyleniyor. Ayrıca, Fed’in önümüzdeki ay 75 baz puanlık bir faiz artışı daha yapması ve bunu aralık ayında bir başka artışla tamamlaması bekleniyor.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl