Bitcoin, 31 yılın rekor enflasyon verisi sonrası rekor kırdı

Bitcoin, yeni bir günde yeni fiyat rekorlarıyla yoluna devam ediyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, bugün ABD enflasyon verisinin ardından 69 bin doları gördü. Fiyat, kısa sürede yaklaşık 3 bin dolar arttı.

Beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisi, Ekim ayı için yüzde 6.2 olarak açıklandı. Bu, 31 yılın en yüksek enflasyonu olarak kayıtlara geçti. Beklentiler ise yüzde 5.9 düzeyindeydi.

Bitcoin, deflasyonist bir varlık olarak, enflasyonist bir ortamdan faydalanıyor ve faydalanacağı düşünülüyor. Pek çok analist, Bitcoin’deki yükselişlerin enflasyon korkusuyla tetiklendiği görüşünde. ABD’li bankacılık devi JP Morgan, geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir raporda, Bitcoin’deki artışın sebebinin enflasyon endişeleri olduğu kaydedilmişti. Banka analistleri ayrıca, Bitcoin’in altından daha iyi bir korunma aracı olarak görülmeye başlandığını da raporlarına eklemişlerdi.

Bitcoin’deki artışı, piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para olan Ether de izledi. Ether, bugün 4 bin 868 dolara kadar çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl