2 bin Dolar’ı doğru tahmin eden analist, ‘Bitcoin 100 bin Dolar’ı aşacak’ diyor!

2016 yılının sonlarında yaptığı bir analizde Bitcoin’in değerinin 2 bin doları geçeceğini doğru bir şekilde tahmin eden bir analist, şimdi bu fiyatın 10 yıl içerisinde 100 bin doları aşmasını bekliyor. Aralık ayında Danimarka kökenli bankalardan Saxo Bank, yıllık bir rapor yayınladı. Raporun yayınlandığı sırada 754 dolardan işlem gören Bitcoin ile ilgili olarak bankanın analistlerinden biri olan Kay Van-Petersen bir tahminde bulunmuş ve bitcoinin 2 bin dolarının üzerine çıkacağını söylemişti. Petersen’in öngörüsü doğru çıktı ve Bitcoin, 20 Mayıs 2017 tarihinde 2...

2016 yılının sonlarında yaptığı bir analizde Bitcoin’in değerinin 2 bin doları geçeceğini doğru bir şekilde tahmin eden bir analist, şimdi bu fiyatın 10 yıl içerisinde 100 bin doları aşmasını bekliyor.

Aralık ayında Danimarka kökenli bankalardan Saxo Bank, yıllık bir rapor yayınladı. Raporun yayınlandığı sırada 754 dolardan işlem gören Bitcoin ile ilgili olarak bankanın analistlerinden biri olan Kay Van-Petersen bir tahminde bulunmuş ve bitcoinin 2 bin dolarının üzerine çıkacağını söylemişti. Petersen’in öngörüsü doğru çıktı ve Bitcoin, 20 Mayıs 2017 tarihinde 2 bin doları buldu.

‘Bitcoin, 10 yıl içerisinde 100 bin doların üzerine çıkabilir’

Ancak Petersen şimdi daha uzun vadeli bir tahmin yaptı. Kripto para birimlerinin 10 yıl içerisinde dünyadaki günlük para hacminin yüzde 10’unu oluşturacağını söyleyen Petersen, şu an yaklaşık 40 milyar dolar olan Bitcoin piyasasının 1.75 trilyon dolara çıkacağını belirtti.

Petersen, CNBC’ye verdiği demeçte, arzdaki 17 milyon bitcoinin 1.75 trilyon dolarlık piyasa tahmini ile bölünmesi durumunda her bitcoinin değerini 100 bin dolardan fazla olabileceğini dile getirdi.

Petersen ayrıca, kripto para birimlerinin uzun vadede de hayatta kalacağını ve varlıklarını sürdüreceklerini ifade etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl