Hindistan’da bulunan bir restoranın Bitcoin denemesi hiç ilgi görmedi

Hindistan‘ın Bangalore şehrinde bulunan bir  restoranda yapılan başarısız Bitcoin denemesi, Bitcoin’in gerçek hayatta çevrimiçi olmadığı görüşlerinin dile getirilmesine yol açtı. Yerel haber kaynaklarından Factor Daily, tanınan bir  lokantanın bir yıl boyunca Bitcoin ödemesi kabul  ettiğini ancak bu süre zarfında tek bir müşterinin bile ödeme yapmadığını bildirdi. ‘Bugüne kadar tek bir kişi Bitcoin’le ödeme yapmadı’ Lokantanın sahibi Suryawanshi, konuyla ilgili yayına verdiği demeçte, “Bugüne kadar tek bir kişi dahi Bitcoin ile ödeme yapmadı. İnsanların Bitcoin’in ne olduğunu bilmelerini istedik. O günlerde...

Hindistan‘ın Bangalore şehrinde bulunan bir  restoranda yapılan başarısız Bitcoin denemesi, Bitcoin’in gerçek hayatta çevrimiçi olmadığı görüşlerinin dile getirilmesine yol açtı.

Yerel haber kaynaklarından Factor Daily, tanınan bir  lokantanın bir yıl boyunca Bitcoin ödemesi kabul  ettiğini ancak bu süre zarfında tek bir müşterinin bile ödeme yapmadığını bildirdi.

‘Bugüne kadar tek bir kişi Bitcoin’le ödeme yapmadı’

Lokantanın sahibi Suryawanshi, konuyla ilgili yayına verdiği demeçte, “Bugüne kadar tek bir kişi dahi Bitcoin ile ödeme yapmadı. İnsanların Bitcoin’in ne olduğunu bilmelerini istedik. O günlerde sürekli yükseliyordu. Şimdi biraz daha yavaşladı.” dedi.

Geçtiğimiz Kasım ayındaki Hindistan’ın felaket para reformlarını takiben vatandaşlar para tasarrufu sağlamaya çalışmış ve ülke aylarca nakit paraya sıkışmıştı.

Bununla birlikte ülkedeki durum, Japonya’daki durumu hatırlatıyor.

‘Bitcoin, perakende ödemeler açısından hantal’

Öte yandan Hindistan merkezli Bitcoin borsası Benson Samuel, konuyla ilgili olarak, “İnsanlar, Bitcoin’e para olarak değil bir yatırım aracı veya varlık olarak bakıyor. Bitcoin’in perakende ödemeler açısından hantal bir yapısı var. İnsanlar, yasal düzenlemeler gerçekleştirildiğinde para olarak kullanmak için daha çok istekli olacaklardır.” dedi.

‘Her şeye rağmen nakit cüzdanlar çoğu şey için yeterli’

Akshay Haldipur ismindeki bir Bitcoin milyoneri ise “Bitcoin’in gerçek dünyada gideceği daha çok yol var. Bu gibi yerler Bitcoin gibi dijital para birimlerine ihtiyaç duymaz. Her şeye rağmen nakit cüzdanlar çoğu için yeterli.” ifadesini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl