Novogratz, 500 bin dolarlık Bitcoin tahmininden geri adım attı

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz, Fed’in faiz oranı artışlarını gerekçe göstererek Bitcoin'in beş yıl içinde 500 bin dolara tırmanacağı tahmininden geri adım attı.

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz Bloomberg’e verdiği röportajda, Bitcoin‘in 500 bin dolara çıkacağını ancak bunun “beş yıl içinde olmayacağını” söyledi.

Novogratz, çoğu riskli varlık gibi Bitcoin’in de Fed’in enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarını yükseltmesi nedeniyle bu yıl düşüş yaşadığını belirtti. Bitcoin bu yıl yüzde 60’tan fazla değer kaybederek 17 bin dolar civarına geriledi. FTX borsasının geçen ay iflas etmesinin yansımaları, kripto para piyasasındaki kayıpların hızlanmasını adeta tetikledi.

“Kriptoya güven azalıyor ancak bu da geçecek”

FTX’in iflas başvurusu, hedge fonu Three Arrows Capital, kripto kredi şirketi Celsius Network ve BlockF’ın çöküşü hakkında konuşan Novogratz, “Kriptoya olan genel güvene kesinlikle zarar veriyor ancak bu da geçecek.” dedi.

Novogratz, Galaxy Digital’in “bazı küçük satın almalar” yoluyla potansiyel olarak sıkıntılı ve ucuz kripto paralar edinmeyi düşündüğünü söyledi. Galaxy’nin ayrıca önlem olarak kripto para borsalarındaki bakiyelerini azalttığını söyleyen CEO, varlıklarının bir kısmının FTX borsasında sıkışıp kalmasının ardından borsaların rezervlerine yakından bakmaya başladığını söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl