Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin dünyasında karşılaşabileceğiniz 6 farklı kullanıcı tipi

Bitcoin ve kripto para meraklıları arasında karşılaşabileceğiniz çok tipik bazı kullanıcı türleri vardır, onlardan örnekler...

Bitcoin dünyasında 6 farklı kullanıcı tipi

Telegram kanallarında ve diğer sosyal mecralarda yer alan kripto para meraklıları arasında karşılaşabileceğiniz çok tipik bazı kullanıcı türleri vardır ve onlar şöyle tanımlanabilirler:

1- Panik yaratanlar

Bu tip kullanıcılar, kendilerini ve başkalarını çılgına çevirirler. Paniği yaratan kişi, projeye ve diğer kullanıcılara olan sevgisini sık sık dile getirir. Ama sorunlar başladığı gibi bu sevgisini öfkeye dönüştürür.

Kelime dağarcığı: Herkesi seviyorum. HODL. Projeye gerçekten inanıyorum. Ama diğer taraftan bu şöyle oluyor: Paramı geri istiyorum! Sizden nefret ediyorum! Paramı geri verin! Bu bir aldatmaca! Bir dolandırıcılık! Her şey gitti! Annemi dinlemeliydim!

2- Bağlantıları olan kimseler

Bu tür kullanıcılar genellikle bilgilerini tüm dünyanın yargı bölgelerinde, hukuk mahkemelerinde, CIA’deki bağlantılarda ve bunun yanı sıra bazı başkanlara da gösteriyorlar.

Kelime Bilgisi: Başınız büyük belada. Ben zaten her şeyi SEC’e bildirdim (SEC: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu). Panik yapmaya başlayabilirsiniz çünkü FBI’ın bir gözü üzerinizde.

3- İnananlar

Her kripto Telegram kanalındaki en önemli kullanıcı kategorisidir. Kendi paralarını sadece kar için değil de proje ve ekibe olan güveninden dolayı da yatırırlar. Bu insanlar, ekibi destekleyen ve ilham kaynağı olan her projenin sıkı takipçileridirler. Bu kimseler, projenin en sadık takipçileridir. Geliştirilme aşamasında da anlayışlı ve sabırlı olurlar. Bu kişiler ayrıca hemen hemen her iletiyi okuyan ve medyadaki her referansı izleyen deneyimli kripto-para meraklıları ve analistleri tarafından takip edilir. Genellikle tüm konuları kendi başlarına araştırırlar ve bazen bunları diğer insanlarla paylaşırlar.

4-Satıcılar

Bu kullanıcı, projelerde düşük fiyatlarla satın almak ve daha yüksek fiyatlara satmak amacıyla bulunur. Ne tür bir ürünün geliştirildiği veya ekipte kimin olduğunu umursamaz. Whitepaper’ı neredeyse hiç okumaz.

Kelime dağarcığı: Giriş ne zaman? Hadi çocuklar, acele edin! Bir ay içinde token başına 100 dolarlık bir fiyat görmek için sabırsızlanıyorum.

5- Her zaman engellenen kullanıcılar

Bu tür kullanıcılar her seferinde taşkın olur ve her seferinde yasaklanırlar. Sonra yeni bir hesap açar ve baştan başlarlar.

Kelime dağarcığı: Yine neden yasaklanıyorum? 1 milyon dolar yatırdım ve yasaklandım. Neden acaba?

6- Alaycı troll

Her ay bir kere çevrimiçi olarak görünürler ve her seferinde aynı soruları sorarlar: Peki burada ne yapıyorsunuz? Proje çöktü mü? Tekrar ortadan kaybolur ve genellikle bir ay sonra aynı şaka ve sorularla geri dönerler.

Kaynak: CCN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl