Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin balinasından şaşkınlık yaratan hareket: 800 BTC’yi riske attı

Bir kripto para kullanıcısı ile iddialaşan Bitcoin balinasının bu iddia uğruna 800 BTC'yi riske attığı belirtiliyor. Üstelik iddianın ucunda yalnızca 11,000 dolar değerinde 5 milyon DOGE vardı.

balina

Kripto para borsası Bitfinex’te en çok kâr edenleri gösteren liderlik tablosunda genellikle zirvede yer alan ve geçtiğimiz ay açık ara farkla 2.7 milyon dolarlık gerçekleşmiş kârıyla birinci olan Bitcoin balinası Joe007‘nin 800 BTC’yi bir iddia uğruna riske attığı belirtiliyor.

Joe007, 5 Aralık’ta Dogecoin destekçisi Samu ile yaşadığı anlaşmazlığın ardından bir bahis teklif etti. Bahsin şartlarına göre Joe007, kripto para borsası Bitfinex’te 12 Aralık günü TSİ 16.00’da Bitcoin’in fiyatının 7100 doların üzerinde tutmak zorundaydı. Eğer Joe007 bunu başarırsa 5 milyon DOGE alacak, bahsi kaybederse aynı miktarı ödeyecekti.

Bir hafta sonra, Joe007’nin tarif ettiği saatte Bitfinex üzerinde şaşırtıcı bir fiyat hareketi görüldü. Düşüş eğilimindeki fiyat, tam da 16.00’da yön değiştirdi ve 7200 doların üzerinde kaldı. Bitfinex balinasının bunu sağlamak için yaklaşık 800 BTC kullandığı ifade ediliyor.

Twitter’da popüler bir Bitcoin trader’ı olan Hsaka‘nın paylaştığı aşağıdaki grafikte söz konusu fiyat hareketi görülüyor:

Joe007, daha sonra Twitter’a gelerek “Gösteri bitti çocuklar, elden çıkarmaya devam edebilirsiniz. Korkmayın, aptal balinaların aptal balina oyunları bitti. Lütfen devam edin.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Bitfinex balinasının hile yaptığına inanan Samu, kazandığı hâlde söz verdiği miktarı göndermedi. Joe007’nin Dogecoin adresinde şu anda sadece 23 dolar değerinde 10,383 DOGE bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl