Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD, kripto para vergisini ödemeyenlere “Saklı Hazine Operasyonu” başlattı

irs

ABD Gelir İdaresi (IRS), kripto paraların vergilendirilmesiyle ilgili yeni bir program başlattı. Forbes’un haberine göre uygulanacak bu yeni programa “Saklı Hazine Operasyonu” adı verildi.

Kurumun “Dolandırıcılık Yürütme Departmanı” başkanı Damon Rowe, Federal Barolar Birliği sanal vergi konferansında yaptığı açıklamada, IRS’e bildirilmemiş kripto para gelirlerinin ilk hedefleri olacağını belirtti.

Kripto para vergisini ödemeyenlerin tespiti için eğitim verilecek

Saklı Hazine Operasyonu, IRS’in sivil ve suç birimlerinin ortak bir uygulaması olarak icra edilecek. İki kurumun çalışanlarına, kripto para kullanan ve vergi ödemeyen kişilerin tespit edilmesi için blokzincir eğitimi verilecek. Bu çalışanlar “gelişmekte olan tehditleri azaltma takımı” adı altında toplanacaklar.

IRS çalışanlarının ayrıca Avrupa Birliği Kanun Gücü (Europol) yetkilileriyle aynı konu üzerinde beraber çalıştıkları bilgisi de verildi.

IRS Baş Hukuk Müşaviri’nin “Ulusal Dolandırıcılık Danışmanı” Carolyn Schenck kurumun, muhtemelen blokzincir analitik firmaları olan ve özel kontratlar ile satış işleri yapan kişilerle dolandırıcılık için gereken sahte imzalar konusunda birlikte çalışma yürüttüğünü söyledi.

Schenck bu çalışmaların, IRS’e bildirilmesi gereken 10 bin dolarlık meblağların hemen altında işlem yapanları (örnek olarak 10 bin doların hemen altında bir rakamın seri halinde işlem yapılması), fonları gizlemek için paravan şirketlerin kullanılmasını ve zincir içi ve dışı işlemleri kapsadığını söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl