Twitter’da devrim potansiyeli taşıyan Bitcoin yeniliği

Kripto para Bitcoin'in kullanımını artırabilecek ve Twitter deneyimini tamamen değiştirebilecek bir uygulama geliştirildi.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinde Lightning Network teknolojisi ile anında Bitcoin bağış almaya olanak tanıyan bir uygulama geliştirildi.

Tippin adı verilen uygulama her tweet’e bir bağış butonu ekleyerek Twitter’da bağış vermeyi sağlayan bir Chrome ve Firefox tarayıcı uzantısı. Tüm bağışlar Lightning Network teknolojisiyle yapılıyor ve neredeyse sıfır işlem ücretleriyle anında gerçekleştiriliyor.

Sergio Abril tarafından geliştirilen eklentinin Lightning Network teknolojisi ve Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesi konusunda bir kaldıraç olabileceği belirtiliyor.

Twitter deneyimini değiştiren Tippin, merkezi bir aracıya ve sıfırdan bir ekonomik sistem oluşturmaya gerek kalmaksızın içerik yaratıcıları için para kazanmanın yeni bir yolunu yaratıyor.

Twitter CEO’sundan övgü

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, Tippin’den övgüyle söz etti. Dorsey, kişisel Twitter hesabından Tippin tarafından paylaşılan gönderiyi alıntılayarak “Bu mükemmel” yorumunu yaptı.

Dorsey, Lightning Network teknolojisinin geliştirilmesi için yatırımlarıyla destek veren bir isim.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Emre Cevapla

    Güzel bir yenilik olmuş