“19,000$’dan heyecanla Bitcoin alanlar, 4,000$’dan almak istemiyor”

Ünlü Wall Street danışmanı Ric Edelman, 19,000 dolardan heyecanla Bitcoin alanların şimdi 4,000 dolardan satın almak istemediğini söyledi.

Daha önce Bitcoin’e yatırım yapmak konusunda gönülsüz davranmışsanız muhtemelen şu anda bu fikirden tamamen vazgeçmiş durumdasınız.

Kripto para, 20,000 dolarla ulaştığı zirveden bu yana yaşadığı sert düşüşlerin ardından bugün 4,000 dolarda tutunmakla mücadele ediyor.

Edelman Financial Services’ın kurucusu Ric Edelman, “Herhangi bir Bitcoin yatırımcısı, yatırdığı her şeyi kaybetmeye hazır olmalıdır. İki davranışla yatırım yapmalısınız: yıllarca, hatta onlarca yıl boyunca tutmak ve bu volatilitenin varlığın doğal bir öğesi olduğunu bilmek.” dedi.

 

Bitcoin, mevcut seviyeye göre 1 Ocak 2011’den bu yana yüzde 428 arttı. Karşılaştırma yapmak için S&P 500’de 1,000 dolarlık kümülatif getiri, 2011’den bu yana yüzde 157 civarında.

Edelman, Bitcoin’e henüz yatırım yapmayanların şimdi içeri girmeleri için en uygun zaman olabileceğini söylüyor. Edelman, yatırımcılar çoğu zaman tersini yapsa bile başarının anahtarının düşük seviyeden satın almak ve yüksek seviyeden satmak olduğunu ifade ediyor.

Edelman son olarak “İnsanlar geçen yıl 19,000 dolardan Bitcoin alırken çok heyecanlıydılar. Aynı insanlar 4,000 dolardan Bitcoin almak istemiyorlar.” şeklinde konuşuyor.

Haber: CNBC

→ BITCOIN ETF’Sİ İÇİN SEC’İ İKNA TURLARI SÜRÜYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun