Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ve altcoin’ler için Bloomberg göstergesinde umut veren sinyal

Bloomberg'ün GTI Vera göstergesi, Bitcoin ve diğer önde gelen kripto paralar için Aralık ayından bu yana ilk kez alım sinyali verdi.

Bloomberg, sert satışlardan sonra teknik göstergelerin kripto paralar için potansiyel olarak pozitif gelişmelere işaret ettiğini bildiriyor.

Habere göre, büyük kripto paraları izleyen Bloomberg Galaxy Crypto Index’te GTI Vera Yakınsama Iraksama Göstergesi, son üç aydaki ilk alım sinyalini verdi.

Endeks, Aralık ayındaki alım sinyali sonrası 250 dolardan 500 doların üzerine önemli ölçüde değer kazanmıştı.

Bitcoin, 10 bin dolar seviyelerinden 6000 dolarlara gerilemesine karşın dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının ekonomilerini desteklemek için benzeri görülmemiş adımlar atmaları, birçok yatırımcıyı dijital paralar konusunda iyimser kılıyor. Örneğin Galaxy Digital Holdings’in CEO’su Mike Novogratz, geçen hafta son düşüşleri Bitcoin almak için kullandığını açıklamıştı.

Diğer yandan Bolt Global’in kurucu ortağı Christel Quek, merkez bankalarının para basmaya devam ettiğine dikkat çekti ve şöyle dedi:

“Bitcoin gibi merkeziyetsiz bir para birimi ve değişim aracı bu nakit sızıntısı döngüsünü kıracaktır. Salgın durulduktan sonra kripto paraların güçleneceğini öngörüyorum.”

Son olarak DigitalMint’in operasyon direktörü Don Wyper ise “Bitcoin, mevcut fiyatından çok daha değerli ama yine de nispeten yeni bir varlık sınıfı ve teknolojisi. Kısa vadede volatilite esas mesele olmaya devam edecek.” şeklinde konuştu.

Bloomberg Galaxy Crypto Index, bugün itibari ile Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin ve EOS’tan oluşuyor. Bitcoin ve Ethereum’un her biri endekste yüzde 30’luk bir ağırlığa sahip. XRP’nin ağırlığı yüzde 19.43, Bitcoin Cash’in ağırlığı yüzde 9.68, Litecoin’in ağırlığı yüzde 5.98 ve EOS’un ağırlığı da yüzde 4.92.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, Yazarın kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl