Bitcoin, Aralık 2017’de neredeyse 20 bin dolara ulaştığından beri “Bitcoin satın almalı mıyım?” en popüler sorular arasındaydı. Şimdilerde soruların soru ise “Yakında Bitcoin almalı mıyım yoksa çok mu geç kaldım?”

Bunun için, finansal danışman olmadığımızı ve bu kılavuzun sadece tavsiye olarak göz gezdirilmesi gerektiğini unutmayın. Bu kılavuz, “Bitcoin’e yatırım yapmalı mıyım?” sorusuna yalnızca bilmeniz gereken risklerle cevap verecektir.

Yani birkaç yıl önce Bitcoin’i duydunuz ve almaktan vazgeçtiniz. İnanılmaz tırmanışını gördükten sonra, satın almanız gerektiğini fark ettiniz. Buna FOMO (Fırsatı kaçırma korkusu) deniliyor. Yani siz bu durumu yaşayan tek kişi değilsiniz.

Bu durum biraz piyango oynamaya benziyor. Bir gecede zengin olmanın kesinlikle garantisi yoktur. Ancak, kaybetmeyi göze alabileceğiniz bir miktar yatırımla, piyasayı takip ederek neler olup bittiğini bilebilir ve kendinizi bu iş için teşvik edebilirsiniz.

Ama şimdi Bitcoin almalı mısın? Kısaca bunu bilmiyoruz. Birisi bildiğini iddia etse bile, bunun doğru olduğuna dair bir garanti yoktur. Geçmişte birileri haklı olsa bile, tekrar doğru olacağı anlamına gelmez.

“Şimdi Bitcoin satın almalı mıyım yoksa bekleyeyim mi?” diye merak ediyorsanız, fiyatların tekrar yükselmeye başlamasına kadar dip noktayı bilmenin bir yolunu bulmalısınız.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl