Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’i kullanmak güvenli mi?

ABD dolarını kullanmanın güvenli olup olmadığını sorduk. Diğer para türlerinde olduğu gibi, Bitcoin kullanıcılarının bilmesi gereken spesifik sorunlar vardır. (Devamı…)

Bitcoin nasıl saklanır?

Bitcoin aldıktan sonra en çok sorulan sorulardan biri de nasıl saklanacağı yönünde. İşte kripto paranızı saklamanın en pratik yollarını rehberde bulabilirsiniz. (Devamı…)

Bitcoin cüzdanı nasıl seçilir?

Bitcoin cüzdanını seçmenin 2 ana adımı vardır. İlk olarak neye ihtiyacınız olduğuna karar verin. (Devamı…)

Bitcoin’in artıları ve eksileri

Bitcoin, bağımsızlığı ve sözde anonimliği ile birçok kişi tarafından cezbedici geliyor. İşte artılar ve eksisi… (Devamı…)

Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin’i nasıl satın alacağınızı bilmek her zaman iyi bir fikirdir. “Nasıl Bitcoin sahibi olabilirim?” sorusunun cevabını bu rehberde bulabilirsiniz. (Devamı…)

Bitcoin nasıl satılır?

Güvenli bir yerde muhafaza ettiğiniz Bitcoin’lerinizi değerlendirmek ve mantıklı bir hamle yapmak için sorulan soru; Bitcoin‘i nasıl satarım? Endişelenmeyin, rehberimiz bu konuda size yardımcı olacaktır. (Devamı…)

Bitcoin madenciliği nedir?

Bitcoin madenciliği, Bitcoin piyasası içinde yapılan finansal işlemleri onaylamak, transferleri sağlamak ve yeni Bitcoin’ler üretmek içindir.  (Devamı…)

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?

Bir Bitcoin kazanmak size yılda binlerce dolara mal olabilir. O da şanslıysanız. Ancak, başlangıç ​​seviyesindeki Bitcoin madenciliği kılavuzumuz size yardımcı olacaktır. (Devamı…)

Bitcoin neden değerlenir?

Bitcoin’in değeri, ABD dolarının değerinin belirlenmesi ile aynı nedenlerden kaynaklanıyor.  (Devamı…)

Bitcoin fiyatları nasıl belirlenir?

İki kelimeyle: Talep ve arz. Bitcoin’in talebi arttığında fiyatı artar. Talep azaldığında da bu kez fiyatı düşüşe geçer. (Devamı…)

Bitcoin, iş için nasıl kabul edilir?

Bu kılavuz, işiniz için Bitcoin’i nasıl kabul etmeye başlayacağınızı gösterir. Ya üçüncü şahısların yardımıyla ya da müşteriler bir aracı olmadan şahsen size ödeme yapabilir.  (Devamı…)

Bitcoin madenciliği nasıl çalışır?

Geleneksel para sistemlerinde hükümetler ihtiyaç duyduklarında daha fazlasını basmaktadırlar. Ama Bitcoin’de basılma gibi bir durum söz konusu değil. (Devamı…)

Bitcoin legal mi?

Bitcoin düzenleyicilerinin görüşleri, lisansları ve vergi yasaları hakkında daha fazla bilgi edinmek, Bitcoin ile ilgili endişelerinizi bir kenara bırakmak için yardımcı olacaktır. (Devamı…)

Bitcoin ile ne satın alabilirim?

Şimdi kendi dijital paranıza sahip olduğunuza göre, Bitcoin ile ne satın almanız gerektiğini merak ediyor olmalısınız. (Devamı…)

Bitcoin’i kimler kabul eder?

Bitcoin’i ödeme olarak kim kabul eder? Bitcoin piyasada henüz yeni yeni yer bulmaya başladı. Aradığınızı burada bulabilirsiniz. (Devamı…)

Bitcoin’e nasıl yatırım yapılır?

Fiyatların kısa zaman diliminde iki katına hatta üç katına çıktığını gördükten sonra Bitcoin’e nasıl yatırım yapacağınızı merak ediyorsunuzdur.  (Devamı…)

Ücretsiz Bitcoin nasıl elde edilir?

Artık Bitcoin’i nasıl alacağınızı öğrendiniz, daha kolay bir yol olup olmadığını merak etmeniz normal. (Devamı…)

Bitcoin bir piramit şeması mı?

Herkes mümkün olduğunca çabuk ve basit bir şekilde para kazanmak ister. Bunu da en çok meydana getirenler saf insanları tuzağına düşüren dolandırıcılardır. (Devamı…)

Kağıt Bitcoin cüzdanı nasıl oluşturulur?

Kendizine ait Bitcoinleri saklamak için son derece güvenli bir yol olan Bitcoin kağıt cüzdanını nasıl oluşturacağınızı merak ediyorsunuzdur. (Devamı…)

Bitcoin bir balon mu?

Bitcoin’in başlangıcından bu yana popüler hale gelmesi ve sık sık sıçramalar yapmasının ardından yatırım yapmanın güvenli olup olmadığı konusunda sorular sorulmaya başlandı. (Devamı…)

Bitcoin’i kim kontrol ediyor?

Paranın hükümet ve bankalar tarafından kontrol altında olduğunu biliyoruz. Peki sorumuz şu: Bitcoin’i kim kontrol ediyor? (Devamı…)

Bitcoin’i kim yarattı?

Bitcoin’i kim yarattı? Bitcoin, bilinmeyen birinin ya da bir grup insanın olduşturduğu Satoshi Nakamoto’nun ürünüdür. (Devamı…)

Bitcoin’in diğer para birimlerinden farkı

Bitcoin ile geleneksel para birimleri arasındaki ilişki karmaşıktır. Bitcoin parayla uğraşmanın geleneksel yolunu zayıflatmaya çalışır. (Devamı…)

Bitcoin cüzdanını kurmanın 3 yolu

Bitcoin alım satımı yapabilmek için cüzdana ihtiyacınız var. Bu biraz banka hesabına benzer. Bitcoin, alabilir, saklayabilir ve gönderebilirsiniz. (Devamı…)

Yeni başlayanlar için Bitcoin cüzdanları

Bitcoin, geleneksel bir para biriminden çok uzak bir kavramdır. Bu yüzden de Bitcoin’e yaklaşımınız farklı olmalıdır. (Devamı…)

Bitcoin madenciliği için donanım

Bitcoin madenciliği için donanım konusunu anlamak için önce madenciliğin ne olduğunu tam olarak anlamanız gerekir. (Devamı…)

Nakit para ile nasıl Bitcoin alınır?

İlk etapta Bitcoin’i neden nakit olarak satın almalı? Bu özel ve genellikle hızlı bir şekilde Bitcoin almak için kolay yollardan biridir. (Devamı…)

En iyi 10 Bitcoin güvenlik ipuçları

Coin’lerinizi aldınız ve onları şimdi olabildiğince güvenli tutmak istiyorsunuz. İşte en iyi 10 Bitcoin güvenlik ipuçlarımızı mutlaka okuyun. (Devamı…)

Bitcoin satın almadan önce

Bitcoin’i satın almadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var ve rehberiniz bunları size ulaştıracaktır. (Devamı…) 

Bitcoin satmadan önce

Bitcoin satın alma kılavuzumuzu okuduktan sonra mutlaka Bitcoin satmadan önce bu yazıyı da bir gözden geçirmeniz gerekmektedir. (Devamı…)

Mağazamda nasıl Bitcoin’i kabul ederim?

Bitcoin’in işletmeniz için mükemmel bir ödeme yöntemi olduğuna karar verdiniz. Bunun ardından aklınıza kendi mağazanızda bunun nasıl kabul edeceğiniz sorusu gelecektir. (Devamı…)

Kredi kartı ile Bitcoin nasıl satın alınır?

Kredi kartı kullanarak Bitcoin satın almak çok zordur. Bitcoin’i kredi kartıyla nasıl satın alınacağını bulmak artık eskisi kadar zor değil. (Devamı…)

Bitcoin için soğuk depolama

Bitcoin için depolama, insanların coin’leri saklama ve güvende tutma isteği nedeniyle giderek popüler hale geldi ve sıkça sorulan soruların arasına girdi. (Devamı…)

Bitcoin almalı mıyım?

Bitcoin, Aralık 2017’de neredeyse 20 bin dolara ulaştığından beri “Bitcoin satın almalı mıyım?” en popüler sorular arasındaydı. (Devamı…)

Bitcoin nasıl çalışır?

Bitcoin’in nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız, nasıl çalıştığını da bilmek işinize yarayabilir. Soruların çoğu ne olduğunu anlamak üzerine. (Devamı…)

Bitcoin’in yasaklandığı ve yasal olduğu ülkeler

Bitcoin satın almaya hazırlanırken, ilk adımlarınızdan birinin ülkenizde yasal olup olmadığını öğrenmek olmalıdır. (Devamı…)

Bitcoin tarihi

Bitcoin’in geçmişi 18 Ağustos 2008 tarihinde bitcoin.org alan adı tescil edildiğinde başlıyor. (Devamı…)