Almanya’da Bitcoin baskını: 6 kişi tutuklandı

Kaçak elektrik kullanarak Bitcoin madenciliği yapmakla suçlanan 6 Alman, polis tarafından yapılan baskında tutuklandı.

Alman polisi, kısa bir süre önce kaçak elektrik kullandığı iddia edilen büyük bir madencilik operasyonuna baskın düzenledi.

Savcılar, grubun iki yıldan fazla bir süre boyunca şebeken kaçak elektrik kullandığını ve kullanılan kaçak elektriğin boyutunun yaklaşık 220 bin avro olduğunu bildirdiler.

Freie Presse’de yer alan habere göre madencilik çiftliği, 2017 yılının başından beri muhtemelen sürekli olarak faaliyetteydi ve tesiste 30 hane kadar elektrik tüketiliyordu.

Polis, elektrik sayaçlarını baypas etmek için kullanılan cihazlar da dahil olmak üzere çok sayıda bilgisayar ve madencilik ekipmanı ele geçirdi. 6 suçlu, polis tarafından tutuklandı.

Suçluların kaçak elektrikle yaptıkları madencilik faaliyetinden ne kadar kazandıkları bilinmiyor fakat belirtildiği gibi 2017’nin başında başladıkları düşünülürse kazançları milyon dolarları bulmuş olabilir.

Kaçak elektrik madencilik faaliyeti, son zamanlarda birçok kez görüldü. Aralık ayında Tayvanlı bir kişinin Bitcoin ve Ether madenciliği yapmak için 3.25 milyon dolar değerinde elektrik çaldığı ortaya çıkmıştı.

Kasım ayında Çin’de bulunan bir okulda görev yapan iki müdürün Ether madenciliği yapmak için kurumdan elektrik çaldıkları tespit edilmişti.

Haziran ayında Çin’in doğusunda bulunan Anhui eyaletinde polisler, yerel elektrik şebekesi, elektrik kullanımında ani bir artış olduğunu tespit etmesinin ardından Bitcoin ve Ether madenciliği için önemli miktarda kaçak elektrik kullandığı öne sürülen bir adamı tutukladı.

Nisan ayında da Çin’in Tianjin bölgesinde kaçak elektrikle Bitcoin üretmek için 600 madencilik cihazı kullandıkları iddiasıyla altı kişi tutuklanmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. toprak Cevapla

    kesin türk bunlar