Girişimci ve Fütürist Alphan Manas’dan Bitcoin ve Blockchain yorumu

Girişimci, İş adamı ve Fütürist Alphan Manas, Bitcoin ve Blockchain'le ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İddaa’yı yaratan ve Hugo, OGS, Deniz Taksi gibi ses getiren projelere imza atan Türk girişimci, İş adamı ve Fütürist Alphan Manas, Bitcoin ve Blockchain’le ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bloomberg HT’de yayınlanan Çıkış Yolu programına konuk olan Manas, Bitcoin ve Blockchain’e dair şunları söyledi:

‘Çökecekmiş gibi değil yüz binlere gidecekmiş gibi görünüyor’

Blockchain hayatımıza Bitcoin’le girdi. Çeşitli rakamlar var… Türkiye’de Bitcoin’e yatırım yapan 100 bin ila 300 bin arasında insan olduğu söyleniyor. Geçen gün İzmir’de bir kahvecide oturduğumda garson arkadaş yanımıza geldi ve, ‘Ya siz aranızda Blockchain konuşuyorsunuz. Bu arada ben de Bitcoin madenciliği yapıyorum.’ dedi, ‘Helal olsun’ dedim. Çok ilginçti. Bitcoin ne olacak… Valla Bitcoin şu olacak… Yazılı basın olsun, görsel basın olsun. Sürekli dünyada ve Türkiye’de bir konuda pozitif veya negatif haber oluştukça algı da oluşuyor, algı oluştukça da talep oluşuyor. Sınırlı bir arzı olan bir malın sürekli talebi olursa fiyatı artar. Yok çökecekmiş, yok ona benzeyecekmiş, yok buna benzeyecekmiş… Ben öyle görmüyorum. Çökecekmiş gibi değil, sürekli fiyatı artacakmış ve yüz binlere gelecekmiş gibi görünüyor.

‘400$’a çıkarsa süper fiyat, diyorduk’

Biz bundan önce kendi aramızda Bitcoin madenciliği yapalım diye iş planı oluşturuyorduk. O zaman 140$’dı. Şimdi olmuş 16-17 bin Dolar. O zamanlar 400’e çıkarsa süper fiyat falan diyorduk. Olaya şöyle bakmak lazım. Arz sınırlı, talep var ve Bitcoin artar.

‘Blockchain, internetin omurgası’

Blockchain’e dönersek… Blockchain’i internet üzerine oturmuş bir omurga olarak görelim. Dolayısıyla Internet 2.0 gibi bir şey. Yaşamımıza çok önemli etkisi olacak. İş yapış şekillerimizi değiştirecek. Dolayısıyla Bitcoin ve Blockchain’i birbirinden ayrı değerlendirmemiz gerekiyor. Biz de 6 aydır üzerine çalışıyoruz. İnşallah yakın bir zamanda bir şeyler yapacağız.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl