Bitcoin ve altcoin’ler sert düştü: Türev piyasada 870 milyon dolarlık yıkım

İran'ın İsrail'e düzenlediği hava saldırısı, kripto para piyasasında sert düşüşlere neden oldu. Bitcoin, 60 bin dolar seviyelerine kadar geri çekilirken bazı altcoin'ler yüzde 30'dan fazla değer kaybetti. Türev piyasada ise 870 milyon dolarlık yıkım yaşandı.

grafik-finans-cokus

İran’ın İsrail’e hava saldırısı başlattığına dair haberler, kripto para piyasasında cuma günü başlayan düşüşleri daha da derinleştirdi.

Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para Bitcoin, 60 bin 660 dolara kadar gerilerken altcoin’lerde ise çift haneli düşüşler hakimdi. Birçok altcoin, dakikalar içinde yüzde 20 ila 30 arasında değer kayıplarına uğradı.

Ethereum, 3 bin doların altına indi, 0.43 doları gören XRP ise 1 yıl önceki seviyesine geriledi. İlk 100 içerisinde en büyük değer kayıplarına yüzde 30 düşen ORDI, yüzde 24 düşen EOS ve yüzde 24 düşen AAVE uğradı.

Coinglass verilerine göre, son 24 saat içinde kaldıraçlı işlemlerde 230 binden fazla kullanıcının pozisyonu zararla kapandı. Zararla kapatılan pozisyonların büyüklüğü 870 milyon doların üzerine çıktı.

Öte yandan 1 ons altına dayalı olan token PAXG’nin fiyatı, çarpıcı bir şekilde artış gösterdi. Yatırımcıların hücum ettiği token, 3 bin doları geçti. Ons altın, cuma günkü kapanışını 2 bin 344 dolarda yapmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl