Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ünlü borsacı Bitcoin, altın ve gümüşü sattı, nedenini böyle açıkladı

Yatırım araştırmaları şirketi Hedgeye Risk Management'ın CEO'su Keith McCullough, tüm Bitcoin'lerini sattığını, altın ve gümüş yatırımlarından da çıktığını açıkladı. CEO, bu kararını ABD Doları'nın güçleneceği iddiasına dayandırdı.

Keith_McCullough

Yatırım araştırmaları şirketi Hedgeye Risk Management’ın CEO’su Keith McCullough, Bitcoin’lerini nakde çevirdiğini açıkladı. 2017’den bu yana Bitcoin hakkında olumlu açıklamalar yapan McCullough, gelişmeyi dün 190 bin takipçiye sahip Twitter hesabından duyurdu.

CEO, tüm BTC’lerini neden sattığı ile ilgili bir açıklama yapmadı. Bununla beraber, kendisinin de retweet’lediği bir yoruma göre, Bitcoin’lerinin satmasının nedeni ABD Doları’nın güçlenmesi ve bu eğilimin devam edeceğini beklemesi. İlginç bir şekilde McCullough, iki hafta önce Bitcoin’in değer kazanacak gibi göründüğünü belirten bir paylaşım yapmış ve biraz daha Bitcoin alacağını söylemişti. McCullough, ayrıca lider kripto paranın artan oranda ABD Doları Endeksi ile ters orantılı olduğunu ifade etmişti.

Hedgeye Risk Management CEO’su, bugün bir başka açıklamasında da Ağustos sonundaki seviyelerin ABD Doları için dip seviyeler olabileceğini belirterek doların yılın dördüncü çeyreğinde yörüngesinin yukarı yönlü olacağını vurguladı.

Hedgeye Risk Management’a göre, ABD ekonomisi, GSYİH büyümesi ve enflasyonun yavaşladığı dördüncü çeyrekte. McCullough’un tüm BTC’leri satma nedeni de tam olarak bu.

BTC alım satımından kârlı ayrıldığını söyleyen Wall Street’in deneyimli ismi, Bitcoin’in yanı sıra altın madenciliği şirketi olan Barrick Gold’daki paylarını da sattı ve gümüşü de açığa satıyor. Teorisine göre altın bir önceki çeyrekte ABD Doları zayıflarken değer kazanmıştı ancak bu çeyrekte dolar güçleneceği için düşüşe geçecek.

McCullough, araştırma şirketinin müşterilerinin arasında toplamda 1 trilyon dolardan fazla fonu yöneten yüzlerce kurumsal yatırımcı ve binlerce bireysel yatırımcı olduğunu iddia ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl