JPMorgan: Gençler Bitcoin, yaşlılar altın istiyor

Bankacılık devi JPMorgan'a göre, gençler kripto para Bitcoin'i tercih ederken yaşlılar ise değerli metal altınla ilgileniyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistlerine göre, genç yatırımcılar Bitcoin ile ilgilenirken yaşlılar ise altını tercih ediyor.

Bloomberg tarafından bugün bildirildiği üzere, JPMorgan stratejistlerinin hazırladığı notta ayrıca milenyılların teknoloji hisselerini tercih ederken yaşlı yatırımcıların hisse sattığı ve tahvil aldığı belirtiliyor.

Son haftalarda küresel ekonomideki belirsizlikler ve zayıflayan ABD Doları’ndan dolayı, hem altın hem de Bitcoin önemli ölçüde değer kazandı. Değerli metal ve piyasa değeriyle en büyük kripto para arasındaki korelasyon da artmaya başladı.

Öte yandan sonuçları Temmuz ayında mobil uygulama Mode tarafından yayınlanan araştırma, pandemi sırasında Bebek Patlaması Kuşağı ve X Neslinin Bitcoin alımlarının arttığı bulgusuna ulaşmıştı. Bu her iki yaş kategorisinin Bitcoin yatırımlarının aydan aya ikiye katlandığı kaydedilmişti. Verilere göre artış Şubat ila Mart’ta 2.24, Şubat ila Nisan’da 4.49, Şubat ila Mayıs’ta ise 8.88 kattı. Her ay bir önceki aya göre büyüme oranı iki katına çıktı.

Yine de yaşı büyük olan kitle, uzun bir süredir varlığını devam ettiren ve zaman içinde kendini kanıtlamış olan altına daha fazla değer veriyor. Bitcoin ise bu kitlede hâlâ yeni ve yabancı olarak görülüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl