Kiyosaki “Piyasaya çöküş geliyor” diye uyardı: “Bitcoin ve altın alın”

"Zengin baba, yoksul baba" kitabının yazarı olan ve bu kitapla birlikte büyük bir üne kavuşan Robert Kiyosaki, senelerdir bahsettiği ve uyarılarda bulunduğu finansal çöküşün bu kez de başladığını iddia etti. Son dönemlerde borç batağında olduğu belirtilen ünlü yazar, 6 önemli kuralını da hatırlatmayı unutmadı.

Senelerdir attığı tweet’lerle Bitcoin, altın ve gümüş alma tavsiyesi veren, aynı zamanda büyük bir çöküşün gelmekte olduğunu da iddia eden Robert Kiyosaki, bu kez de finansal çöküşün başladığını belirtti.

“Çöküşler fırsattır”

X hesabından tweet atan ünlü yazar, “Çöküş başladı. Kötü olacak” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“Kötü haberlerim var. Çöküş başladı. Bu kez çok kötü olacak. İyi haber şu ki, çöküşler zengin olmak için iyidir. Ucuz varlıklar üste çıkar.

Çöküşler esnasında hatırlanması gereken kurallar vardır.

  1. Düşen bıçak tutulmaz: Fiyatlar düşüyor diye açgözlü olmayın. Dibi görünceye kadar, yani kimse sizin o varlığınızı almak istemeyene kadar bekleyin.
  2. Çalışın: Youtube hem sahte hem de gerçek öğretmenlerin görülmesi açısından iyi bir yer. Bir öğretmenin kafasına girmek için zamanınıza yatırım yapın.
  3. Yeni arkadaşlar edinin: Sizin gittiğiniz yolda giden yeni arkadaşlar bulun. Kendi yaşadıklarından ötürü başkalarını suçlayan mağdur ya da kurbanlardan uzak durun. Problemleri devletin çözeceğine inanan marksistlerden de uzak durun.
  4. İkinci işinizi kurun: Yapay zeka milyonlarca işi yok edecek. Kendi işinizi başlatın. Küçük bir işletme kurun ve bir girişimci olun. İşini kaybetmekten korkan bir işçi olmayın.
  5. İyi hocalar/öğretmenler seçin: Youtube’da çok fazla öğretmen var. Bazıları iyi, çoğu ise kötü… Benim öğretmenlerimi seçmenizi öneririm. Benim emlak konusundaki öğretmenim Ken McElroy’dur. Vergiler konusunda Tom Wheelwright, hisselerde John MacGregor, petrolde ise Mike Maucelli’yi takip ederim. Hepsinin kendi kitapları ve podcast’leri var. Sizi kimin etkilediğine dikkat edin. Tavırlarınıza ve ruhunuza sahip çıkın.
  6. Para biriktirmeyin: ABD doları, euro, Japon yeni ve peso gibi sahte paraları biriktirmeyin. Bunlar değer kaybediyor. Altın, gümüş, Bitcoin gibi varlıklar, piyasa çöküşlerinde yükselen gerçek paralardır. Kendinize iyi bakın ve bu çöküşü, başınıza gelmiş en iyi şeye çevirin…”
Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl