Gabor Gurbacs: Bitcoin, altından rol çalabilir

Kripto para uzmanı Gabor Gurbacs, Bitcoin'in altın piyasasının yüzde 5 ya da 10'unu alabileceğini, bu olursa fiyatın katlanarak değerleneceğini söyledi.

Bir kripto para uzmanına göre lider kripto paranın uzun vadeli hareketi stratosferik olabilir.

VanEck/MVIS’te dijital varlık stratejileri direktörü olan Gabor Gurbacs, CNBC’ye verdiği demeçte böyle bir hareketin yatırımcıları fiziksel altından dijital altına doğru çekebilecek olgunlaşan bir kripto para piyasası tarafından körükleneceğini söyledi.

Gurbacs, “Altın piyasası bugün yaklaşık olarak 7 trilyon dolar civarında. Eğer yüzde 5 ya da 10’unu alırsanız Bitcoin katlanarak değerlenecektir.” dedi.

Bitcoin’in mevcut piyasa değeri yaklaşık 130 milyar dolar. Eğer Bitcoin, altın ticaretinin yüzde 10’unu alırsa Gurbacs’ın hesaplamalarına göre piyasa değeri 5 kattan daha fazla artacak.

Gurbacs, sözlerinin devamında “Bitcoin bugün dijital altın olarak kullanılıyor. Bir de-risk (riskten kaçınma) varlık. Esasında biri sistematik riskten kurtulmak istediğinde altın ya da dijital altını tercih edecektir.” şeklinde konuştu.

Gurbacs, Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmadan önce kripto para piyasasının öncelikle kurumsal yatırımcılar için birkaç konuda evrimleşmesi gerektiğini söyledi.

→ BITCOIN FİYATLARININ İLK KURBANI BULUT MADENCİLİK HİZMETİ HASHFLARE OLDU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl