Winklevoss kardeşler, Bitcoin için ‘7 trilyon’da ısrarcı

Reddit'in soru cevap AMA'ya katılan Winklevoss kardeşler, ETF'ler için uğraşmaya devam ettiklerini ve Bitcoin'in uzun vadede kazanan olacağını söylediler.

Winklevoss kardeşler Reddit’in Ask Me Anything (AMA) oturumuna katıldı ve kullanıcılardan gelen soruları yanıtladı.

Bitcoin’in bir numaralı kripto para olma özelliğini sürdürüp sürdüremeyeceğiyle ilgili bir soruya Cameron Winklevoss şöyle cevap verdi:

“Bitcoin kesinlikle kendini kanıtlamış bir kripto para. Sağlam bir para olma açısından onun ağ etkilerini yenmek zor. Bitcoin çok büyük ihtimalle uzun vadede kazanan olacak.”

Winklevoss kardeşler Reddit oturumunda ayrıca, ETF‘leri gerçekleştirmeye her zamanki gibi sadık olduklarını belirttiler.

Tartışmadaki bir başka noktada, Cameron’un ikiz kardeşi Tyler şunları söyledi:

“Bitcoin altın olma noktasında altından daha iyi. Eğer biz haklıysak, zaman içinde Bitcoin’in piyasa değeri, altının 7 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerine çıkacaktır.”

Winklevoss’lar daha önce de Bitcoin’in altının yerini alacağını ve piyasa değerinin 7 trilyon doların üzerine çıkacağını iddia etmişlerdi.

Öte yandan Blockchain’in kripto paralar karşısında göreceli önemiyle ilgili bir soruyu ise Tyler şöyle yanıtladı:

“Biri, diğeri olmadan var olamaz. Kripto parasız bir Blockchain, AOL’siz (America Online) bir internete benzer.”

İtibari para ve kripto para borsalarının uzun vadeli potansiyelinden de bahseden Cameron, şunları söyledi:

“İtibari paraya erişim kripto paralar için de çok önemli. Ancak, gelecekte itibari paranın da dahil olduğu her şeyin kripto paraya dönüşeceğini düşünüyorum.”

ABD’nin en popüler kripto para borsaları arasında gösterilen Gemini’nin kurucusu Winklevoss kardeşler, Eylül ayında sabit kripto para GUSD‘yi tanıtmıştı. ABD’deki bir bankada tutulan ABD dolarlarıyla desteklenenen GUSD, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS) onayının ardından Eylül 2018’de piyasaya sürülmüştü.

Geçtiğimiz Temmuz ayında, SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu), Winklevoss kardeşler tarafından yapılan Bitcoin ETF başvurusunu 2.kez reddetmişti. Winklevoss kardeşlerin ilk Bitcoin ETF başvurusu ise Mart 2017’de reddedilmişti.

SEC bu kararını açıklarken önemli oranda Bitcoin ticaretinin ABD dışındaki düzenlenmemiş borsalarda gerçekleştiğine dikkat çekmiş ve düşük likidite konusundaki şüphelerini belirtmişti.

Haber: CoinTelegraph

→72 MİLYON DOLARLIK KRİPTO PARA DOLANDIRICILIĞINDA YENİ TUTUKLAMA

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Feraye Cevapla

    Umut fakirin ekmeği. BTC nin düşmesi bunları fakirleştirir piyasaya spekülasyon pompalamaları lazımdı şimdi onu yapıyorlar BTC altının yerini alamaz ama bakır olabilir