Bitcoin, 7400’ün altına indi ve bir analist ‘Henüz en kötüsü gelmedi’ diyor

Bitcoin, Nisan ortasından Mayıs ayı başına kadar yaptığı kazanımların çoğunu kaybederek 7 bin 400 dolar seviyesine kadar geriledi. Tom Lee, Bitcoin'in 2018'de 25 bin dolara ulaşacağına inancını sürdürürken bir başka analist, "Henüz en kötüsü gelmedi" diyor.

Bitcoin, dün 8 bin doların altına düştü ve Nisan ortasından Mayıs ayı başına kadar yaptığı kazanımların çoğunu kaybederek 7 bin 400 dolar seviyesinde işlem gördü. Dünkü düşüşle birlikte Bitcoin, bu yıl yaklaşık yüzde 41 oranında gerilemiş oldu.

Fundstrat kurucu ortağı ve stratejisti Tom Lee, dün CNBC’de katıldığı bir programda Bitcoin’in bu yıl 25 bin dolara ulaşacağına olan inancını yeniledi. Lee, ayrıca Bitcoin‘de fiyat artışını tetikleyebilecek en temel faktörlerden birinin kripto alanıyla ilgilenirken yasal belirsizliklerden ötürü tam olarak sektöre giremeyen kurumsal yatırımcılar olduğunu söyledi.

Lee, bu konuda, “Kurumsal yatırımcıların kriptoyla çok fazla ilgilendiğini düşünüyorum ve henüz birtakım yasal belirsizlikler olduğu için kriptoya girmediler. Ama bir varlık sınıfı olarak kriptoya girmeleri, Bitcoin’in yükselişi için güçlü bir sebep olacak.” dedi.

Öte yandan Market Watch’ın yorumuna yer verdiği bir başka analist Jani Ziedins, kripto para birimlerinin hala düşüş eğiliminde olduğunu ve Bitcoin’de 7 bin dolar seviyesinde bir desteğin bulunduğunu belirterek “Daha düşük fiyatları beklememiz gerek.” dedi. Ziedins, sözlerinin devamında Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde en alt seviyelerine ulaşması gerektiğini ifade etti.

→ COINBASE KRİPTO PARA BORSASI GDAX’İ KAPATIYOR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl